DAJEROV PENAL BACIO ENGLEZE U TRANS: Gordi Albion skinuo prokletstvo i ponovo sanja svetsku krunu! (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva, pošto je večeras na penale eliminisala Kolumbiju.

Engleska je dobila penal seriju sa 4:3, golovima Harija Kejna, Markusa Rašforda, Kirana Tripijea i na kraju Erika Dajera, dok je prethodno promašio Džordan Henderson.

Radamel Falkao, Huan Kvadrado i Luis Murijel dali su golove iz penala za Kolumbiju, a neprecizni su bili Mateus Uribe i Karlos Baka.

Rezultat na stadionu Spartaka u Moskvi posle regularnog dela i produžetaka bio je nerešen 1:1.

Engleska je povela u 57. minutu pogotkom Harija Kejna iz penala. To mu je bio šesti gol na ovom šampionatu.

Kolumbija je do šanse došla u 93. minutu, kada je Jeri Mina bio najbolji u skoku posle kornera i izjednačio rezultat.

Velika pobeda Engleza došla je posle niza razočaranja na velikim takmičenjima i nekoliko eliminacionih utakmica koje je “Gordi Albion” izgubio na penale. Meč sa Kolumbijom se pratio u pabovima, na trgovima i mnogim drugim javnim mestima, a pobeda je izazvala erupaciju oduševljenja u čitavoj Engleskoj.

Engleska će u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Rusiji igrati protiv Švedske, koja je ranije danas sa 1:0 pobedila Švajcarsku.