Vesti  Sport  /  Fudbal

PLJUŠTALI GOLOVI U LIGI ŠAMPIONA: Na terenima širom Evrope MREŽA SE TRESLA ČAK 28 PUTA! (VIDEO)

Konačno je počelo! A, ako se po "jutru dan poznaje" biće ovo jedna vrlo zanimljiva sezona. Utakmicama prvog kola u grupama A, B, C i D startovala je grupna faza takmičenja Lige šampiona.
Autor: Dnevno.rs/Kurir.rs Foto: uefa.com
Vreme: 10:33h | 13. septembar. 2017.
0

Prvo veče elitnog evropskog takmičenja bilo je ludo. Na osam utakmica postignuto je čak 28 golova! Centralna figura večeri bio je Lionel Mesi, koji je u trijumfu Barselone nad Juventusom od 3:0 (1:0) postigao dva gola i učestvovao u akciji kod pogotka Ivana Rakitića. Prethodno, pogodio je stativu...

Na ovaj način Barselona se, makar donekle, revanširala Juventusu za neuspeh u četvrtfinalu prošlosezonske Lige šampiona.

"Stara dama" je delovala ozbiljno na terenu "Nou Kampa" u prvom poluvremenu, ali je gol Mesija u poslednjim trenucima tog dela igre očigledno "razbio" Juventus, jer u nastavku šampion Italije nije ličio na sebe. A, to Barsa ne prašta.

Bio je to meč Grupe D u kojoj je Sporting kao gost u Pireju pobedio 3:2. Portugalci su već na poluvremenu imali ogromnu prednost 3:0, a Pardo je u poslednjim minutima utakmice sa dva gola ublažio neuspeh crveno-belih.

Doskorašnji napadač Partizana Uroš Đurđević igrao je za Olimpijakos kao starter, do 62. minuta.

Andrija Živković je zabeležio asistenciju kod gola Seferovića u 51. minutu, ali je Benfika u Lisabonu izgubila od CSKA. Rusi su napravili preokret i trijumfovali 2:1 na premijeri u Grupi A.

U istoj grupi Mančester junajted nije imao problema sa Bazelom (3:0). Za ekipu Žoze Murinja ceo meč odigrao je Nemanja Matić, dok je kapiten Pol Pogba već u 19. minutu napustio teren zbog povrede.

Bajern je lako savladao Anderleht 3:0 u Grupi B. Kada su Bavarci u 11. minutu poveli golom Levandovskog iz penala, a pritom su gosti ostali sa igračem manje, jer je isključen Kums, bilo je jasno da od iznenađenja na "Alijanc areni" nema ništa.