LIGA ŠAMPIONA: Preokret Šahtjora u duelu sa Romom, čudesni De Hea spasio Junajted! (VIDEO)

De Hea

Fudbaleri Sevilje i Mančester junajteda odigrali su nerešeno 0:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona, a fudbaleri Šahtjora su uspeli da na svom terenu dođu do pobede nad Romom, rezultatom 2:1.

Sevilja je bila mnogo bolji rival, imala je više lopte u svom posedu i mnogo više udaraca ka golu rivala, ali nije uspela da to materijalizuje jer je Junajted na među stativama imao više nego raspoloženog Davida de Heu.

Španska ekipa je imala ukupno 25 šuteva ka golu Junajteda, za razliku od šest engleskog tima, od kojih je samo jedan išao u okvir gola.

Revanš se igra 13. marta u Mančesteru.

Fudbaleri Šahtjora su na svom terenu slavili protiv Rome sa 2:1.

Italijanska ekipa je povela golom Undera Džengiza u 41. minutu, na asistenciju Edina Džeka, ali je Šahtjor u drugom poluvremenu uspeo da preokrene rezultat i na kraju slavi.

Prvo je Fakundo Fereira izjednačio u 52. minutu, da bi Fred sjajnim golom iz slobodnog udarca u 71. minutu doneo pobedu ukrajinskom timu.