Kvalifikacije za EP: Albanci preokretom do pobede, Rumuni jedva sa Faranima, istorijski gol Gibraltara

U utakmicama odigranim u nedelju u terminu od 18 časova u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo pobede su zabeležile reprezentacije Albanije, Nemačke, Rumunije, Severne Irske i Škotske.

U grupi I, Albanija je pobedila Jermeniju rezultatom 2:1 (0:1) iako je od 4. minuta imala rezultatski deficit koji je bio na snazi sve do petnaestak minuta pre kraja susreta.

Vođstvo Jermenima doneo je napadač Jura Movsisjan već u 4. minutu.

Na 20 minuta pre kraja Hambartsumjan zaradio drugi žuti karton i ostavio saigrače na cedilu.

To je bio znak da otpočne totalna ofanziva “Crnih Orlova” koji u periodu od 77. do 81. minuta postižu dva gola i prave potpuni preokret.

Izjednačenje Albaniji doneo je Mergim Mavraj udarcem glavom nakon kornera, da bi Škelzen Gaši devet minuta pre kraja izazvao eksploziju na tribinama pogotkom kojim je doneo pobedu Albaniji.

U grupi D, Gruzija je bila totalni autsajder u meču sa Nemcima, a ulogu favorita „Panceri” su opravdali ne toliko dobrom, koliko sigurnom igrom.

Oba gola videli smo pred kraj prvog dela igre, a Marko Rojs i Tomas Miler su bili strelci tih golova na ovom meču.

U ovoj grupi sastali su se i Škoti sa Gibraltarom, a gosti su slavili prvi gol u svojoj istoriji što se tiče kvalifikacija za EP.

Ipak, Škoti su na kraju slavili pobedu i to više nego ubedljivo sa 6:1.

U grupi F, Rumunija je savladala Farska Ostrva teže nego što se očekivalo. Farani su još jednom pokazali da ove godine sa njima nema šale, Rumuni su slavili samo sa 1:0 golom Keserua.

U okviru iste grupe Severna Irska je došla do još jedne pobede, četvrte u ovim kvalifikacijama, ovoga puta su savladali reprezentaciju Finske rezultatom 2:1.

Oba gola za domaće postigao je Laferti, dok je počasni gol za goste postigao Sadik u 91. minutu.