BL: Leverkuzen porazio šampiona, Bajern Minhen uknjižio tek treći poraz u sezoni

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su na svom terenu ekipu Bajerna sa 2:0 u poslednjem subotnjem meču 31. kola nemačke Bundeslige.

Ekipa iz Leverkuzena nanela je treći poraz u sezoni Bavarcima, koji su u prošlom kolu odbranili šampionsku titulu.

Ovom pobedom Bajer se popeo na treće mesto na tabeli sa 58 bodova, jednim više od Borusije Menhengladbah koja svoj meč sa Hertom u Berlinu igra u nedelju od 18.30.

Posle prvih 45 minuta nije bilo golova, ali je drugi deo igre počeo sjajnim golom Čalhanoglua iz slobodnog udarca sa 25 metara. Desetak minuta pre kraja konačan rezultat postavio je Brant na asistenciju Belarabija posle kontranapada.