Superliga Srbije: Sigurna pobeda Crvene zvezda na startu prolećnog dela (VIDEO)

fk crvena zvezda
crvenazvezdafk.com

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u Beogradu ekipu Novog Pazara sa 2:0 (1:0) u utakmici 22. kola Superlige Srbije. Strelci na meču bili su Srđan Plavšić u 40, i Marko Petković u 81. minutu meča.

Zvezda je ostvarila 18. prvenstvenu pobedu i prva je na tabeli sa 57 bodova, devet više, ali i utakmicom više od Partizana, koji u nedelju igra protiv Rada. Novi Pazar je pretrpeo 16. prvenstvi poraz i poslednji je na tabeli sa 12 bodova.

Prvi šut u okvir gola crveno-beli su imali preko Donalda koji je šutirao veoma jako, da bi u 24. minutu i Petković pokušao glavom nakon asistencije Anđelkovića.

U prvom puluvremenu Crvena Zvezda je imala loptu u svom posedu, ali je do gola došla u 40. minut u golom Plavšiča koji se dobro oslobodio protivnika i uputio udarac, a golman gostujućeg tima je loše reagovao, pa je lopta završila u mreži.

U drugom poluvremenu Zvezda je još više pritiskala protivnika, da bi u 81. minutu Marko Petrović postavio konačan rezultat.

U igru je u 76. minutu ušao i Nenad Milijaš, zamenio je Kangu, dobio velike aplauze od strane navijača Crvene zvezde.

Do kraja utakmice nismo videli previše prilika osim slobodnog udarca Nenada Milijaš i Novi Pazar nije imao šansu.