EL: Armija preokretom do pobede, Teo ponovo raspoložen

Košarkaši CSKA su preokretom u drugom poluvremenu savladali Njižnji Novgorod rezultatom 86:82 u okviru 12. kola Top 16 faze.

cskabasket.com

CSKA je upisao 10 pobedu i sada je zajedno sa Fenerom na vrhu tabele sa istim učinkom. Njižnji je izgubio sve šanse pošto sada ima devet poraza i tri pobede.

Njižnji je izvanredno počeo. Ubacili su čak 55 poena u prvom poluvremenu, ali je u natavku CSKA postavio sve na svoje mesto. U trećoj deonici su dopustili protivniku da ubaci svega sedam poena. Tada su “Armejci” preokrenuli rezultat i rutinski odradili posao do kraja.

Soni Vims je prednjačio sa 21 poenom. Uz to je imao četiri poena i četiri asistencije. Saša Kaun je dodao 16, a standardno dobar je bio Miloš Teodosić sa 13 poena i četiri asistencije.

U poraženom sastavu Tejlor Ročesti je najefikasniji sa 21 poenom, a pratio ga je nekadašnji igrač Partizana Terens Kinzi sa 17 poena.