Budućnost je svetla! USPEH SRPSKIH JUNIORA: Zlato za Mariju, bronza za Bojana na EP u kajaku

Marija Dostanić
Kajakaški savez Srbije

Na EP u kajaku i kanuu koje se održava na Adi Ciganliji srpski takmičari osvojili dve medalje. Dostanićeva najbrža, Zdjelar treći

Veliki uspeh ostvarili su srpski juniori na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu koje se održava na Adi Ciganliji.

Marija Dostanić je osvojila zlatnu, a Bojan Zdjelar bronzanu medalju.

Prošlogodišnja vicešampionka Starog kontinenta je titulu u jednosedu na 500 metara u A finalu osvojila u vremenu od 1:58.328 sekundi. Srebro je pripalo Sofi Kincl (Češka – 01:59.224), a bronza Alini Sviti (Belorusija – 02.00.028). Mariju danas očekuje i trka u jednosedu na 200 metara (15.35 časova).

Zdjelar je posle bronze koju je u subotu osvojio i u nedelju došao do odličja. U jednosedu na 1000 metara je trku završio za 1:42.788. Zlato je pripalo Dmitru Danilenku (Ukrajina – 01:42.704), a srebro Čabi Zalku (Slovačka – 01:42.724).