TUŽAN OPROŠTAJ NAJBRŽEG NA SVETU: Jusein Bolt završio svoju POSLEDNJU TRKU u SUZAMA i BEZ MEDALJE (video)

jusein bolt
Twitter/SKOR

Kao u loše režiranom filmu je Jusein Bolt završio karijeru i povredom se oprostio od atletike. Kakva tuga!

Legendarni sprinter sa Jamajke je u štafeti 4×100 na Svetskom prvenstvu u Londonu zaslužio da sa zlatnom medaljom oko vrata kaže zbogom “kraljici sportova”. “Moralo” je tako da bude…

Kao i mnogo puta do sada Bolt je krenuo u poslednjoj promeni, zaleteo se ka medalji, ali se dogodilo nešto neverovatno.

Noga mu je propala, nije mogao kroz cilj, u bolovima je pao na stazu, i umesto s odličjem, napustio ju je u suzama.

To je nešto što Bolt svakako nije zaslužio, ali je možda poruka da ovo ipak nije kraj i da će se vratiti.

Zlato je pripalo britanskoj štafeti u sastavu Udža, Džemili, Talbot i Mičel-Blejk (37,47 sekundi), srebro su osvojili Amerikanci Getlin, Rodžers, Bejkon i Kolmen (37,52), a bronzu Japanci Tada, Izuka, Kirju i Fudžimicu rezultatom 38,04.