ORLOVI POSUSTALI U FINIŠU: Srbija može do druge faze samo pod JEDNIM USLOVOM!

rukomet

Rukometaši Srbije savladali su Island rezultatom 29:26 u trećem kolu Grupe A. Razlika od tri gola je nedovoljna za direktan plasman u drugu rundu takmičenja, pa sudbina reprezentacije Srbije zavisi od ishoda duela Hrvatske i Švedske.

“Orlovima” je sada za plasman u drugu fazu potrbno da Hrvatska ne savlada Švedsku i tako će naša reprezentacija zauzeti treće mesto u grupi.

Igrači Jovice Cvetkovića su imali napad za pobedu od četiri gola razlike, ali je golman Islanda Gudmundson odbranio udarac Petra Nenadića.

Srbija je dobro počela meč, imala prednost, ali se na poluvreme otišlo sa nerešenim rezultatom 12:12.

U nastavku je Island zaigrao mnogo bolje, u jednom trenutku stigao i do četiri gola prednosti, ali je Srbija odlično odigrala poslednjih deset minuta susreta i u neizvesnoj završnici ipak ostala bez direktnog plasmana u drugi krug.