RASPLET U GRUPI B: Portugalci strepeli do poslednjeg trenutka, Maroko poslao Špance na Rusiju! (VIDEO)

Fudbaleri Španije i Portugala plasirali su se u osminu finala Svetskog prvenstva u Rusiji.

Posle uzbudljivih završnica obe utakmice trećeg kola, Španija je zauzela prvo mesto sa pet bodova, koliko ima i Portugal. Iran ima tri, a Maroko jedan.

Španija je igrala 2:2 sa Marokom, a do boda je došla golom rezerviste Jaga Aspasa u nadoknadi vremena.

Maroko je dva puta vodio, prvo preko Karima Butaiba u 14, a potom Jusefa En Nesirija u 81. Na 1:1 je u 19. izjednačio Isko.

Portugal je igrao 1:1 sa Iranom, koji je u neizvesnoj završnici imao priliku da pobedi i eliminiše šampiona Evrope.

Vođstvo Portugalu doneo je Rikardo Kvarežma lepim golom udarcem spoljnom u 45. minutu, a u 53. Kristijano Ronaldo nije iskoristio penal.

Izjednačenje Iranu iz penala u 93. minutu doneo je Karim Ansarifard, a potom je u 94. Mehdi Taremi imao veliku šansu da napravi senzaciju, ali nije iskoristio izglednu šansu.

Španija će u osmini finala igrati sa domaćinom Rusijom, a Portugal protiv Urugvaja.