PRITISKA PROTIVNIKA U NAJVAŽNIJIM MOMENTIMA: Sjajni Dušan Lajović izbacio velikog favorita!

Dušan Lajović

Lajović je posle velike borbe uspeo da savlada Francuza Rišara Gaskea (7:6, 7:6) i tako obezbedi plasman u osminu finala Mastersa u Madridu.

Odličnom kontrolom igre, naročito u gemovima kada je servirao, Lajović nije dopustio Gaskeu da napravi brejk tokom čitavog susreta.

Velika borba viđena je u prvom setu kada su obojica tenisera sjajno servirala, a bliži brejku bio je srpski predstavnik. Ipak, Gaske je upevao da se izvuče i odluka je pala u taj-brejku. Lajović je odlučujućim trenucima bio koncentrisaniji, dopustivši protivniku samo jedan poen.

U drugom setu je Lajović nastavio sa odličnom igrom, čuvajući svoj servis. Četvrti gem je doneo tri prilike za brejk, a najveća neizvesnost viđena je u završnici seta.

Lajović je imao priliku da oduzme servis protivniku za konačnih 6:4 u drugom setu. Ipak, iskusni Francuz se izvukao i ponovo izborio taj-brejk koji je završen identičnim rezultatom kao i prethodni.

Sledeći rival našeg tenisera biće bolji iz duela u kome se sastaju Argentinac Del Potro i Džumhur iz BiH.