ŠOKANTNI REZULTATI GENETSKOG ISTRAŽIVANJA: Srbi nisu SLOVENI, sličniji smo Turcima nego Rusima?

Laboratorija
Sxc.hu/Daino_16

Internet preduzetnik Istok Pavlović objavio je na svom Fejsbuk profilu jedan veoma zanimljiv post koji detaljno razotkriva najveću predrasudu da su Srbi Sloveni i da su crni zbog mešanja sa Turcima.


U njegovom postu genetska mapa Evrope, rađena prema raspodeli haplogrupa detaljno pokazuje da je pretpostavka pogrešna, jer su srpski i turski geni veoma različiti. Još je više interesantno to da smo sa Rusima manje slični nego sa Turcima.

Prenosimo post u celosti: 

– Čuveni mit “mi smo svi crni, to nam je od 500 godina pod Turcima“, zapravo nema veze sa životom. Srpski i Turski geni su veoma različiti.

– Naše “crnilo” potiče zapravo od starosedeoca Balkana (Tračani, Iliri, Dačani…) sa kojima su se izmešali Sloveni koji su se doselili.

– Srbi imaju veoma malo “Slovenskih” gena (R-M458, koji se smatraju tipično Slovenskim genima kod nas su zastupljeni max 12%)

– Ono što se najverovatnije desilo jeste da su “crni” starosedeoci Balkana poprimili jezik došljaka, Slovena koji su njima bili nekakva “elita”. Sloveni su izdominirali kulturološki, a Tračani i Iliri genetski jer su bili brojniji.

– Priroda ne zna za Srbe, Hrvate, Bošnjake, Albance… svi balkanski narodi su poprilično slični, kao. npr Norvežani i Šveđani. Naše razlike su isključivo kulturološke.

– Zapravo, cela postavka u kojoj mi uopšte poredimo Srbe sa Turcima, Rusima, Bugarima… je pogrešna. Priroda ne zna za “nacije”. Kompletna paradigma genetike je u potpunoj suprotnosti sa paradigmom “nacija”. Svi ljudi su kombinacija različitih grupa gena. Svaki pokušaj dokazivanja ko je Srbin, a ko Hrvat ili Bošnjak uz pomoć genetike, zapravo dovodi do zaključka da ni Srbi ni Hrvati ni Bošnjaci ne postoje – iz tačke gledišta prirode.

Makedonci i Srbi imaju najviše istih gena (96%). Osim toga, nama najsličniji su Grci i Mađari.

Evo i liste nekih naroda po genetskoj sličnosti sa Srbima:

Makedonija 96%

Grčka 66%

Mađarska 65%

Ukrajina 62%

Rumunija 61%

Litvanija 57%

Bugarska 53%

Poljska 52%

Italija 51%

Maroko 48%

Tunis 43%

Turska 42%

Rusija 32%