KO SU NAM STVARNO BILI PRECI, da li je postojalo “DOSELJAVANJE SLOVENA” i – ko je najstariji NAROD na Balkanu?!

Seoba Srba
sr.wikipedia.org

Tribina “Genetičko poreklo Srba i drugih evropskih naroda” održana je u četvrtak, 18. oktobra, u klubu “Tribina mladih” Kulturnog centra Novog Sada i pobudila je veliku pažnju Novosađana. O ovoj temi govorili su: Željko Injac, glavni urednik sajta “Vidovdan”, i Goran Šarić, katolički teolog i istoričar.

Otvarajući tribinu, Željko Injac je kazao da tema o genetskom poreklu evropskih naroda, uključujući i Srbe, izaziva veliko interesovanje u poslednje vreme na ovim prostorima i, uopšte, kod slovenskih naroda.

– U prošlosti je dominirala uglavnom nemačka istorijska škola koja je na Slovene “gledala kao na nekakve Indijance”. Kako nauka napreduje, genetika dosta pomaže da neke činjenice, koje su do sada bile sakrivene, najzad izađu na videlo – istakao je Injac.

ISTORIJA KOJA SE NE UČI U ŠKOLI: Na ovim prostorima živi se već milenijumima, ali SRBI (NI)SU NAJSTARIJI NAROD BALKANA?!

Šarić je predavanje započeo konstatacijom da je poslednjih 200 godina na Balkanu britanska politika nepogrešivo uvek radila protiv naših interesa.

– Turska, koju su tada zvali “bolesnikom sa Bosfora”, održavana je “na aparatima” samo da Srbija ne bi dobila svoju državu. Zašto? Zato da bi se Rusiji zaprečio izlaz na Jadran. Velika Britanija imala je politiku “Balans of the power” i nikada nije htela da dozvoli da neka država, pa bila to Francuska ili Nemačka ili Rusija, postane toliko jaka da ugrozi njene interese – smatra Šarić.

Ovako su se zvali naši preci! IMENA STARIH SLOVENA koja smo zaboravili, a koja su JEDNOSTAVNO PREDIVNA

sloveni
commons wikipedia

Tokom celog 19. veka postojao je prećutni dogovor između Britanije i Austrougarske koji se ogledao u tome da je Austrougarska uvek stajala na stranu britanske kolonijalne politike drugde u svetu, a Britanija je, zauzvrat, podržavala habzburšku politiku na Balkanu.

– Možda i poslednja velika pobeda austrougarske diplomatije bilo je stvaranje albanske nacije od heterogenih plemena koja se nisu međusobno razumela, imala su četiri veroispovesti i različite jezike. Takvu jednu “masu”, koja je bila lojalna svakom okupatoru, oni su pretvorili u naciju samo zato da Srbija ne bi izašla na more – naveo je Šarić.

Kada je srpska vojska oslobodila Skadar, Drač i Valonu i kada je dočekana kao oslobodilačka, Britanija i Austrougarska usmeravale su Srbiju na Bugarsku i zabranjivale joj da “gleda preko Drine”. Austrougarska je najviše strahovala od toga da bi Srbija mogla da ujedini sve Južne Slovene i da će to značiti kraj austrougarskog carstva.

– Bili su u pravu, to se i desilo 1918. godine – konstatovao je Šarić, a zatim prešao na temu “autohtoni” iz ugla autoriteta iz susednih zemalja.

DREVNA TAJNA SMEDEREVSKE TVRĐAVE: Jedna kula čuva dokaz o tome da ŽIVIMO U 7525. GODINI!

najstariji narod
Dnevno.rs/Kolaž

Naveo je da akademik Franjo Šanjek, teolog i istoričar koji je doktorirao na Sorboni, piše da su Hrvati na Balkanu od kamenog doba, a prof. dr Bisera Solić Buskailo, najveći bošnjački autoritet za jezike, tvrdi da su i Bošnjaci autohtoni. Muftija Zukorlić u svojoj knjizi “Drevna Bosna” ističe da su Sandžaklije i Bošnjaci autohtoni, kao što tvrdi i za Albance.

– Proizlazi da su svi autohtoni osim Srba, što je, naravno, netačno – kaže istoričar.

Šarić je kazao da nije istinita tvrdnja da su Srbi bili pod Turcima 500 godina. Podsetio je da je poslednji srpski car Jovan Nenad ubijen u zasedi 1527. godine. Srbi su potpali pod Turke tek 1545, a od tada pa do Karađorđevog ustanka prošlo je 300 godina. Nijedan metar Srbije nije bio 500 godina pod Turcima.

Šarić je u nastavku tribine rekao da nijedan autor iz perioda petog, šestog i sedmog veka ne spominje doseljavanje Slovena.

– Najveći arheolog sa ovih prostora, pokojni prof. dr Đorđe Janković, ostao je bez profesorskog zvanja na fakultetu jer je otkrio da su Sloveni živeli na Balkanu i u vreme Rima. Najstarija kultura stvorena na Dunavu – najstariji je Lepenski vir, zatim slede Starčevo, pa vinčanska i sopotska kultura – zaključio je Šarić.