NAJSKUPLJA MUŠKA PROSTITUTKA NA SVETU: Lepi Deni je bio ljubavnik čak i JEDNOG KRALJA!

Deni Fauts
Twitter.com/marcuspessoa

Denam Deni Fauts vodio je bogat život.

 

Deni Fauts, foto: Twitter.com/marcuspessoa

Rođen je 1914. godine, kao Luis Denam Fauts u Džeksonvilu u Floridi, ali niko nije ni sanjao šta će na kraju postati mali Deni koji je sa samo 12 godina slao protestna pisma zbog zloupotrebe životinja u filmskoj industriji. Luis Denam Fauts radio je kao sladoledžija u rodnom Džeksonvilu, dok ga otac nije poslao u Vašingtonu.

Na Menhetnu se zaposlio kao magacioner i tu je uspešno privlačio pažnju svojim izgledom.

Tanak poput hijeroglifa, imao je crnu kosu, svetlosmeđe oči i rupicu na bradi, bio je apsolutno očaravajuć i toliko zgodan da je to bilo smešno – pisao je o njemu književnik Glenvej Veskot.

Pregršt bogatih muških i ženskih mecena borilo se za Denijevu naklonost. Pisac Kristofer Išervud nazvao ga je “najskupljom muškom prostitutkom na svetu”, a čuveni Truman Kapote “najodržavanijim dečakom na svetu”.

Deni je bio poznat po “južnjačkom šarmu kojim je maskirao nestabilan i ponekad gadan karakter”. Bio je nestalan i opasan, a Pariz još pamti kako je sa prozora hotela 1938. godine ispaljivao vatrene strele na narod na Šanzelizeu. 

Poput junaka najboljih romana, Fauts je izmislio sam sebe. Kada neko ne bi znao za njegovu prošlost, on bi izmislio priču koja bi sagovornike apsolutno očarala. Zato i nije čudo što se na spisku njegovih moćnih ljubavnika nalaze mnoge veoma važne ličnosti.

Još dvadesetih godina dvadesetog veka Fauts je opljačkao jednu svoju mušteriju, grčkog milionera. Zatvorsku kauciju i puštanje na slobodu platio mu je velški pesnik Evan Morgan, drugi vikont Tredegara.

Ipak, nestalni i nemirni Deni brzo je raskinuo sa vikontom da bi potom uživao u vezi sa grčkim princem Pavlom, koji ga je ostavio kada je postao kralj.

Deni je potom voleo industrijalca Pitera Votsona, a u Trumana Kapotea se zaljubio preko fotografije. Legenda kaže da je iz Pariza Trumanu stigao blanko ček na čijoj je poleđini pisalo “dođi”. Međutim, slavni književnik nije prihvatio ček, ali je došao u Pariz. Provodio je sate sa Fautsom u njegovom mračnom stanu. U knjizi “Uslišene molitve”, svom poslednjem i nedovršenom romanu, napisao je priču “Nepokvarena čudavišta”, koja je zasnovana na Trumanovom viđenju Denijevog života.

Raskalašni način života koštao ga je previše. Imao je samo 34 godine kada je, usled hipertrofije leve srčane komore, pronađen mrtav u kupatilu u Rimu.