OPASNA ZABAVA NA FEJSBUKU OSVAJA TINEJDŽERE: Roditelji, čuvajte se igre “GAME 72”!

Najnovije Fejsbuk ludilo, koje nalaže deci i tinejdžerima da nestanu na 72 sata bez ikakvog prethodnog obaveštavanja roditelja o tome, moglo bi biti uzrok nestanka dve britanske tinejdžerke, piše "Mirror".

 

Dve školske drugarice, Sioban Klark (15) i Semi Klark (14), koje uprkos zajedničkom prezimenu nisu u rodbinskoj vezi, pronađene su u ponedeljak ujutru oko 30 kilometara udaljene od svojih domova u Eseksu, nakon što su u petak napustile školu.

Policijska istraga je obuhvatila i njihovog 22-godišnjeg prijatelja Kirana Hartlej-Andersona koji je takođe nestao.

Njih troje su pronađeni gradu Sautend on Sea u ponedeljak ujutro nakon što je neimenovana osoba prepoznala njihova lica sa poternice i o tome obavestila policiju.

Policija iz Eseksa je potvrdila da je 22-godišnji muškarac, koji se dovodi u vezu sa nestankom ove dve tinejdžerke, uhapšen.

Međutim, javnost je vrlo brzo ceo slučaj povezao sa najnovijim ludilom na Fejsbuku, poznatijim kao “Game of 72”, u kome se tinejdžeri izazovu da nestanu na 72 sata kako bi bili proglašeni nestalim osobama.

 “GAME OF 72”

Igra je postala poznata javnosti nakon nestanka 13-godišnje devojčice Eme iz Francuske, koja se nakon 3 dana vratila kući.

Ema je odbila da policiji i roditeljima kaže gde je bila i šta je radila, a umesto toga je samo prokomentarisala da je završila igru pod nazivom “Game of 72”.

Prema navodima policije, jedini dokaz za to da igra postoji za sada su postovi stotine preplašenih roditelja na Fejsbuku i Emina izjava.

Policija iz Eseksa je odbila da komentariše povezanost sa ovom bizarnom igrom.

– Devojke su pronađene i sada su na sigurnom – kratko je poručio potparol policije.

Potencijalno vrlo opasna igra “Game 72”, koja se širi preko društvenih mreža, doživljava ekspanziju u Evropi.

U ovoj bizarnoj tinejdžerskoj igri postoje dva pravila: da nestanu na 72 sata i da nikoga ne obaveste o svojim planovima.

– Zašto? To morate pitati njih. Očigledno je u pitanju neki način tinejdžerskog dokazivanja. U tim osetljivim godinama odrastanja, svako ludilo je moguće pa čak i ovo. Svakom roditelju čije je dete ima Fejsbuk profil, savetujem da razgovara s njim, ali u nekom opuštenom trenutku i na drugarski način. Važno je da se sazna šta dete misli o tome – rekla je dr. Mirna Šure sa Univerziteta Dreksel u Filadelfiji.

To je doba kada do izražaja dolazi nužnost pripadanja grupi vršnjaka i rekla bih da je to glavna motivacija, posebno ako to postane moda ili nešto što rade i druga deca iz škole – rekla je ona.