Sve se zna: Proverite da li su i vaše e-mail navike ‘provaljene’!

I dok se broj nepročitanih mejlova penje u nebesa, odlažemo ne samo odgovaranje na iste, već i njihovo čitanje. Već nam je iz naslova poruke jasno o čemu se radi. Postoje li među nama oni koji se ne odnose na ovaj način prema mejlu? Da li smo zaista nepredvidivi po pitanju e-maila?

Verovali ili ne, daleko smo od nepredvidivosti. To je dokazala i najnovija studija Yahoo istraživačkog centra u čije je istraživanje bilo uključeno više od dva miliona korisnika i izmenjeno oko 16 milijardi poruka.

Do sada najveća studija o ovoj temi obuhvatila je pitanja poput obrazaca našeg ponašanja, a istraživači koju su radili na njoj ušli su u trag svakoj od uključenih osoba, saznali sve o njima, ne bi li studiju završili sa što tačnijim podacima.

Pomno je praćeno vreme slanja mejl poruka, dužina poruke, kao i uređaj s kog je poruka poslata. Studija se bavila i demografskim faktorima poput pola i godišta korisnika.

Zaključak istraživanja? Ljudska vrsta je neverovatno predvidiva, prenosi Gizmodo.

Mlađi ljudi šalju kraće poruke i brže odgovaraju na njih od onih malo starijih. Studija je pokazala da muškarci u većini slučajeva šalju nešto kraće poruke i brže odgovaraju na poruke od žena.

Ono što je iz studije vidljivo je to da najčešće na mejlove odgovaramo vikendom kao i u vreme kada smo na poslu, a kada dobijemo veću količinu poruka, gotovo da je pravilo da odgovaramo samo na mali deo njih, ostale se trudimo da zanemarimo. Oni na koje ipak odlučimo da odgovorimo postaju kratke poruke i odgovaramo u što kraćem mogućem roku.

Možda vas ove informacije nisu oduševile niti će vam pomoći u boljoj životnoj organizaciji, ali ova studija mogla bi da predstavlja prekretnicu za kompjuterske algoritme.

Onima koji se bave razvojem softvera, ove informacije itekako će poslužiti pri dizajniranju boljih mejl aplikacija koje će potom svima uveliko olakšati selekciju poruka, možda i smanjiti prekomerno nakupljanje istih.