ABA liga: Crno-beli se razbudili u finišu i savladali Metalac 84:77

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu Metalac iz Valjeva sa 84:77 (12:23, 22:22, 25:12, 25:20), u utakmici petog kola Jadranske lige i ostvarili drugu pobedu u takmičenju.

Pred oko 3.000 navijača u hali Pionir najefikasniji u ekipi Partizana bio je Mihajlo Andrić sa 18 poena i četiri asistencije, a Nemanja Milutinov ubacio je 17 poena uz osam skokova. Luka Bogdanović postigao je 14 poena i imao pet skokova, Đorđe Gagić ostvario je „dabl dabl” učinak od 13 poena i 10 skokova, dok je Edo Murić dodao 11 poena.

U ekipi Metalca najefikasniji je bio Dušan Kutlešić sa 12 poena, Boris Bakić dodao je 11, a po 10 poena ubacili su Đorđe Majstorović i Marko Ljubičić.

Partizan je veoma loše odigrao prvo poluvreme, Metalac je postizao mnogo lakih poena i bio je precizan sa distance, a u više navrata vodio je sa 16 poena razlike.

Ekipa iz Valjeva je poluvreme završila vođstvom od 45:34. Partizan je zaigrao bolje početkom drugog poluvremena i serijom od 10:1 prišao na dva poena zaostatka, da bi pred kraj trećeg perioda „trojkom” Mihajla Andrića došao do prvog vođstva na utakmici – 54:51.

Metalac je nakon toga kratko preuzeo vođstvo ali su domaći tada već ušli u ritam i čuvali prednost koja se u poslednjim minutima uvećala.

Posle pet kola Partizan ima dve pobede i tri poraza, dok je Metalac pretrpeo svih pet poraza i jedina je ekipa bez pobede u regionalnoj ligi.