ABA liga: Markus Vilijams i Edo Murić najbolji igrači drugog kola

Košarkaši Partizana NIS i Crvene uvezde Telekom, Edo Murić i Markus Vilijams, podelili su titulu najkorisnijeg igrača drugog kola ABA lige.

I Murić i Vilijams u imali indeks korisnosti 29, debitant u dresu Partizana u porazu od Krke sa 68:64, a američki košarkaš u ubedljivom trijumfu nad Cibonom u Zagrebu sa 88:64.

Vilijams je za samo 21 minut proveden na parketu ubacio 19 poena, šutirajući 6-3 za dva poena, 4-3 za tri poena i 4-4 sa linije penala. Takođe, Vilijams je imao i čak 11 asistencija, ostvario je šest skokova (četiri u odbrani i dva u napadu), osvojio je jednu loptu, a dva puta bio je fauliran.

Slovenački košarkaš je u prvoj zvaničnoj utakmici u dresu šampiona Srbije upisao 22 poena, četiri skoka, dve asistencije i jednu ukradenu loptu za 37 minuta na parketu.

Uz njih dvojicu, u pet najboljih igrača drugog kola regionalne lige našli su se Duško Bunić iz Igokee, Aleksandar Cvetković iz MZT Skoplja i Marko Brkić iz Solnoka.