ABA liga: Mega poklekla u Zagrebu, Cibona opet rame uz rame sa Partizanom

Košarkaši Mega Leksa izgubili su od Cibone u Zagrebu sa 84:80 u 16. kolu ABA lige.

Domaći tim je praktično čitavim tokom utakmice imao prednost, koja je u trećoj četvrtini postala i dvocifrena. Gosti su u pčoslednjih deset minuta uspeli da se značajnije približe, smanjili su na 80:76, imao je zatim Marko Kešelj šut za tri poena kojim je mogao da meč uvede u dramatičnu završnicu, ali nije pogodio i Cibona je zatim rutinski privela posao kraju.

Zagrepčane je do pobede predvodio Mavra sa 14 poena, a pratili su ga Jagodić Kuridža i Rozić sa po 13.

U ekipi Mege, Dejan Musli je već pokazao da će biti veliko pojačanje. Upisao je 26 poena (7-9 za dva poena, 12-16 slobodna bacanja), a Nenad Miljenović je bio na korak od ”tripl-dabla” – 16 poena, 11 asistencija i devet skokova!

Posle ove pobede, Cibona se izjednačila sa Partizanom na deobi četvrtog mesta, sa po devet pobeda i sedam poraza, dok Mega Leks sada ima učinak od 7 pobeda i 9 poraza.