ABA ligom CRVENA ZVEZDA VLADA: Fantastična sezona je krunisana šampionskim prstenom!

Istorija se piše u Zagrebu! Košarkaši Crvene zvezde večeras su, u okviru četvrtog meča finalne serije ABA liga, savladali Cedevitu sa 89:79 (30:25, 22:10, 17:23, 20:21). Crveno-beli su na taj način uspeli da se, ukupnim rezultatom od 3:1 u međusobnim okršajima, domognu šampionskog prstena!

Ekipa Dejana Radonjića je tako okončala izvanrednu sezonu u kojoj je zabeležila svega četiri poraza uključujući ligaški deo i plej-of.

Za razliku od prvog meča u Zagrebu, u ovom je igra crveno-belih dominirala – kako u odbrani, tako i u napadu.

Posle egala u prvoj deonici, Zvezda je apsolutnu kontrolu uspostavila u drugoj četvrtini, kada je u jednom trenutku imala i najveću prednost od 19 poena, ali se na odmor otišlo sa razlikom od „+17”.

Po porvatku sa pauze, Cedevita je uspela da smanji razliku sa 19 na 11 poena (58:69), pa je u poslednju deonicu ušla sa željom da konačno uhvati rezultatski priključak.

Međutim, iako su Zagrepčani podigli nivo igre u odnosu na prvo poluvreme, to nije bilo dovoljno da se zaustavi večeras veoma odlučna Crvena zvezda, koja je uspela da napravi novi istorijski uspeh.

Šampionski prsten dobio je novog gospodara  – Crvenu zvezdu!

Prva četvrtina: Cedevita – Crvena zvezda 25:30

Marjanović je obezbedio crveno-belima prvi napad, da bi ubrzo poentirao uz faul. Gorostasni centar je bio precizan sa linije penala za 3:0. Uz trojku Tomasa, Cedevita je preokrenula na 5:3, ali je sjajna saradnja Mitrovića i Marjanovića donela timu Dejana Radonjića izjednačenje – 5:5.

Iako je Marjanović bio koristan u napadu, nije uspevao da isprati Bilana u defanzivi, ali se iskupio pogodivši još jednom baš uz faul za novo vođstvo u Zagrebu – 11:9.

Od samog starta gledali smo egal igru. Poeni su se razmenivali sa obe strane, na četiri minuta do kraja prve deonice oba tima su ispunila bonus, pa smo do kraja četvrtine gledati slobodna bacanja.

Drugu trojku Crvenoj zvezdi doneo je kapiten, Luka Mitrović, za novu prednost od 18:15.

U nastavku je Tomas bio precizan sa linije slobodnih bacanja, i tako smanio na 17:18. Na strani, svoje prveo poene postiže Kalinić, a ubrzo uzvraća Arapović zakucavanjem.

Jović je imao odličan odgovor, pošto je crveno-belima doneo novih tri poena – 23:19.

Naredni napad domaćina nije realizovan, pa je poenima Mitrovića Zvezda otišla na „+6” (25:19). Međutim, Arapović je trojkom stigao do svog sedmog poena –22:25.

Posle penala Kalinića, Gordić je pogodio trojku, a onda je Dženkis uz zvuk sirene pododio preko ruke Babića za tri poena i „+5” na kraju prve četvrtine (25:30).

Druga četvrtina: Cedevita – Crvena zvezda 10:22

Drugu deonicu gosti otvaraju poenima Jovića za najveću razliku na meču od sedam poena (32:25).

Crvena zvezda je bila vrlo čvrsta u odbrani i  raspoložena u napadu. U ovom periodu igre uspela je da se rezultatski odlepi. Svoje prve poene postigao je i Cirbes – 34:25.

Repeša je zatražio tajm-aut, međutim, konsultacija sa trenerom ekipi Cedevite i nije mnogo pomogla. Dženkins je produžio Zvezdinu seriju – 36:25.

Prve poene za domaćina u ovoj četvrini postiže Ramljak posle tačno četiri minuta igre!

Upisao se i Marko Tejić – 38:27. Crvena zvezda je blistala u drugoj četvrtini. Timski rad je dominirao, što je i uobičajeno kod crveno-belih.

Za dvocifrenu i najveću prednost pobrinuo se Markus Vilijams, gledali smo period izvanredne igre Beograđana, kako u odbrani, tako i u napadu (četiri poena Marjanovića) – 45:27.

Još jedna trojka Dženkinsa, Zvezda je samo povećavala prednost – 48:30. Do odlaska na odmor Cedevita nije mnogo toga učinila, crveno-beli su prešli kotu od 50 poena, i napravili prednost od „+17” u prvom poluvremenu – 52:35.

Treća četvrtina: Cedevita – Crvena zvezda 23:17

Drugo poluvreme počelo je sa nekoliko vezanih grešaka s obe strane, da bi nešto sporiji start prekinuo Nemanja Dangubić fantastičnim zakucavanjem uz faul, posle promašaja Jovića za tri poena.

Usledio je odgovor Cedevite preko Babića, koji je pogodio trojku, ali usledio je odgovor Jovića na isti način – 57:40.

Novu trojku pogodio je Mitrović, u nastavku je Dženkins bio dobar u odbrani i siguran sa linije za slobodna bacanja, pa su gosti ponovo imali 16 poena prednosti.

Crveno-beli se nisu opuštali sve do samog kraja, ali je domaćin preko Babića i trojkom Zubčića uspeo da smanji zaostatak pred poslednjih deset minuta – 58:69

Četvrta četvrtina: Cedevita – Crvena zvezda 21:20

Pred ulazak u poslednju deonicu Zvezda je imala prednost od 11 poena, ali je serijom od 7/0, uz veoma razigranog Zubčića, Cedevita uspela da se rezultatski vrati u život i završnicu meča učini uzbudljivijom – 84:76.

Meč je prelomilo zakucavanje Cirbesa i koš Kalinića, Zvezda je uspela da sačuva prednost i zabeleži pobedu u Zagrebu – 79:89.