Aleksandrov u sjajnoj formi na startu sezone: Srbin najzaslužniji za pobedu Oldenburga

Košarkaši Oldenburga došli su do druge pobede u Bundesligi, pošto su u drugom kolu pobedili Krajlšajm sa 85:62, a jedan od najzaslužnijih bio je Nemanja Aleksandrov.

Oldenburg je prikazao sjajnu igru na gostovanju Krajlšajmu, a utakmicu je prelomio u drugoj četvrtini. Prvi period protekao je u izjednačenoj borbi, da bi gosti drugi dobili sa 21:8, a od tada su Aleksandrov i saigrači samo povećavali prednost.

Srpski košarkaš je za skoro 26 minuta upisao 13 poena i četiri skoka i tako je nastavio sa odličnim partijama koje je pružao i tokom pripremnog perioda.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Adam Čab sa 16 poena i osam skokova, dok je Džulijus Dženkins dodao 14 poena. U poraženom timu, Garet Sim je imao 15 poena, jedan više od Jošika Sajoua.

Posle nekompletnog drugog kola, Oldenburg je jedina ekipa uz Albu i Bajern koja ima dva trijumfa.

Košarkaši Oldenburga naredni meč igraju sa Bajrojtom u četvrtak od 20.30 u okviru trećeg kola nemačkog šampionata.