Alivodić i Babić doneli Vojvodini dugo sanjani trofej!

Fudbaleri Vojvodine uzeli trofej Kupa Srbije, pobedu Vojvodini doneli su Alivodić i Babić.

Očekivani sastavi:

FK Vojvodina:

Žakula, Živković, Pekarić, Babić, Nastić, Milinković- Savić, Radoja, Poletanović, Alivodić, Gaćinović, Veselinović.

FK Jagodina:

Đuričić, Šimac, Živanović, Mihajlović, Filipović, Mitošević, Cvetković, Lepović, Damjanović, Arsenijević, Pešić.

Prvo poluvreme: 1:0

Uoči meča održan je minut ćutanja povodom smrti Vujadina Boškovia, a svi akteri finala izašli su na teren u majicama na kojima je pisalo: “Vujke, jedan jedini”, uz sliku našeg legendarnog trenera.

Jagodina je otvorila susret, i odmah krenula žestoko. Pešić je prvi ostvario šansu već u četvrtom minutu. Ubrzo Vojvodina preuzima kontrolu uz inicijativu,koju golom u 40′ kruniše Alivodić. Rezultat na kraju prvog poluvremena 1:0

Drugo poluvreme: 2:0

Jagodina  je propustila odličnu priliku za izjednačenje u 57′. U 52. minutu posle prekida sa leve strane najviši u skoku bio je Babić i glavom duplirao vođstvo za 2:0.

Samo pet minuta kasnije ‘ćurani’ su imali  idealnu šansu da prepolove zaostatak. Puškarić je nehotice zahvatio loptu rukom u svom kaznenom prostoru, Jovanetić mu je opravdano dosudio penal, ali je Žakula osujetio nameru Pešića, pa je uspešno odbranio.