Arsenal ubedljiv protiv Barnlija, Azar doneo pobedu Čelsiju, Stouk i Vest Hem podelili bodove

Deseto kolo nije donelo promene na vrhu Premijer lige, Čelsi i dalje ima četiri boda više od Sautemptona.Plavci su sa 2:1 nad KPR ostvarili osmu pobedu, dok je Sautempton minimalcem u Halu zadržao korak. Arsenal se probudio i sa 3:0 razbio Burnli, dok je VBA autogolom slavio u Lesteru.

Vest Hem je nadoknadio dva gola manjka i igrao 2:2 u Stouku, dok Everton i Svonsi nisu uspeli da postignu gol.

Čelsi predvođen Oskarom i Azarom je i dalje neporažen u Premijer ligi. Brazilac je doneo Čelsiju prednost u 32. minutu, da bi pola sata pre kraja KPR lepim golom Ostina izjednačio. Desetak minuta kasnije, Oskar je iznudio penal koji je u pobedu pretvorio Azar. Branislav Ivanović i Nemanja Matić su odigrali još jednu sjajnu utakmicu.