Arsovićeva i Stefanović PRVACI EVROPE: Srpski miks osvojio zlatnu medalju u Holandiji

Andrea Arsović i Milutin Stefanović osvojili su zlatnu medalju vazdušnom puškom u miksu na Evropskom prvenstvu u Holandiji.

Drugi srpski miks Ivana Maksimović – Milenko Sebić, borio se za bronzu ali je zauzeo četvrto mesto pošto je poražen od Rusije.

Četvrto mesto osvojio je i pištoljem srpski miks Damir Mikec – Zorana Arunović.

U finalu puškom Andrea Arsović i Milutin Stefanović su savladalii hrvatski miks Snježana Pejčić – Petar Gorša sa 5:3. U meču za bronzu Rusija 1 je bila bolja od Srbije 2 sa 5:2.

Kvalifikacije je Srbija 1 zarvšila na drugom mestu sa 520,6 krugova (Arsović 262, Stefanović 258,6). Prva je bila Norveška 1 a 521,8 krugova, treća Švajcarska 1 sa 519,7 krugova. Osmo mesto koje je vodilo u polufinalnu grupu osvojila je Srbija 2 sa 518,8 krugova ( Ivana Maksimović 259,9, Milenko Sebić 258,9).