Bajern kod kuće odigrao nerešeno na proslavi titule, Borusija volšebno preokrenula

Fudbaleri Bajerna iz Minhena zabeležili su danas prvi prvenstveni nerešen meč još od početka oktobra, pošto su kod kuće odigrali 3:3 sa Hofenhajmom u 28. kolu Bundeslige.

Bajern je u prošlom kolu odbranio titulu pobedom nad Hertom u gostima, ali svoje navijače danas nije obradovao trijumfom.

Gosti su danas poveli u 23. minutu preko Antonija Modestea, da bi Bajern preokrenuo na 3:1 do 40. minuta. Klaudio Pisaro je izjednačio u 31, a Džerdan Šaćiri je doneo vođstvo šampionu u 34. minutu.

Kada je Pisaro u 40. postigao svoj drugi gol, delovalo je da je meč rešen, ali borbeni gosti nisu tako mislili. Sejad Salihović je u 44. minutu postigao golčinu iz slobodnog udarca za 3:2, da bi Roberto Frimino u 75. posle lepog prodora doneo izjednačenje Hofenhajmu.

Uprkos nerešenom rezultatu, Bajern ima 23 boda prednosti na čelu tabele šest kola pre kraja.

Ovo je timu iz Minhena tek treći nerešeni rezultat u Bundesligi ove sezone, bez ijednog poraza. Poslednji put su u prvenstvu igrali nerešeno 5. oktobra, kada je bilo 1:1 sa Bajerom.

Drugoplasirana Borusija Dortmund pobedila je u gostima Štutgart 3:2 i tako održala bod prednosti u odnosu na Šalke, koji je u petak pobedio Hertu 3:2.

Borusiji je pobedu doneo Marko Rojs u 82. minutu, a danas je zaigrao i reprezentativac Srbije Miloš Jojić, koji je ušao na teren u 76. minutu.

Bajer Leverkuzen ponovo nije pobedio, a danas je dozvolio “fenjerašu” Braunšvajgu da odnese bod, pošto se utakmica završila 1:1.

Leverkuzen sada ima 48 bodova, samo bod više od Volfsburga, koji je kod kuće pobedio Ajntraht 2:1. Majnc je pobedio Augsburg i sada je šesti sa 44 boda.