BALKANSKO PRVENSTVO U ARENI: Četiri zlata za Srbiju

ivana spanovic
instagram@ivanaspanovic

Ivana Španović, Elzan Bibić, Tamara Salaški i Amela Terzić osvojili zlatne medalje na Balkanijadi u Beogradu i pokazali da su u sjajnoj formi pred Evropsko dvoransko prvenstvo narednog vikenda. Srebro za žensku štafetu, bronze osvojili Bursać, Makaević, Emini i muška štafeta.

A post shared by Ivana Španović (@ivanaspanovic) дана

Srpski atletičari bili su veoma uspešni na 22. Balkanskom prvenstvu, koje je održano u Kombank areni. Srbija je osvojila četiri zlatne i tri bronzane medalje.

Ivana Španović je pobedila u skoku udalj sa najboljim rezultatom ove godine u svetu – 6,96 metara.

Najbrža u trci na 400 metara bila je Tamara Salaški sa vremenom od 53.69 sekundi.

Junior Elzan Bibić oduševio je svojim nastupom na 3.000 metara, sa rezultatom 8.06.98 minuta, što je novi juniorski rekord Srbije.

Impresivna je bila i Amela Terzić, koja je trku na 1.500 metara istrčala za 4.13.14 minuta.

Srebrna medalja pripala je ženskoj štafeti na 4×400 metara, sa rezultatom 3.47.34 minuta.

Bronzane medalje osvojili su Nikola Bursać na 1.500 metara, Dušan Makaević na 3.000 metara i Milica Emini u trci 60 metara s preponama, sa juniorskim rekordom Srbije, kao i muška štafeta 4×400 metara.

Balkansko prvenstvo bila je uvertira za Evropsko dvoransko prvenstvo, koje će se narednog vikenda održati u Kombank areni.