Barsa se udaljava od titule

Fudbaleri Barselone izgubili su skoro sve šanse za odbranu titule, pošto su kod kuće remizirali sa Hetafeom 2:2.

Barsa je dva puta vodila golovima Mesija i Aleksisa Sančesa, ali je Anhel Lafita oba puta imao odgovor – izjednačio je na 1:1 u 37. minutu, a u drugom minutu nadoknade šokirao je Kamp Nou i doneo timu iz predgrađa Madrida važan bod u borbi za opstanak. Katalonci su drugi na tabeli sa 85 bodova, tri manje i meč više od Atletika, kao i tri više i dva meča više od Reala.

Hetafe zauzima 16. poziciju na tabeli sa 36 bodova.

Posle uspavanke u prvih dvadesetak minuta meča Barselona je došla u vođstvo – Dani Alves je centrirao po zemlji sa desne strane, a Mesi je natrčao na loptu i ‘iz prve’ je poslao u rašlje.

Uprkos vođstvu, Barsa nije delovala ubedljivo, a gosti su u 37. minutu izjednačili – Sarabija je na nesvakidašnji način izveo slobodni udarac, u visokom lûku je poslao loptu samo koji metar ispred sebe, a Lavita ju je prihvatio je poslao je u donji desni ugao.

Činilo se da će domaći ipak doći do pobede, kada je u 67. minutu Aleksis Sančes iskoristio nedovoljno dobru reakciju gostiju u odbrani i poslao je loptu u mrežu za 2:1.

Potom su odlične prilike propustili Alves i Mesi, zatim je Pinto odbranio udarac Gavilana na drugoj strani, ali u 92. minutu spasa nije bilo – Gavilan je centrirao, a Lafita je lovio i ulovio loptu i poslao je u gol za konačnih 2:2.