BARSELONINA MAGIJA: Rakitić, Pike i čarobni trio za OSMICU i deklasiranje Kordobe

Fudbaleri Barselone deklasirali su ekipu Kordobe u gostima sa 8:0 (2:0) u 35. kolu španske Primere.

Ponovo je dominirao tri Mesi–Suares–Nejmar sa šest postignutih golova. Urugvajac je postigao tri gola, Argentinac dva, a Brazilac jedan.

U listu strelaca su se upisali još Rakitić i Pike. Posle prvih 45 minuta Barselona je vodila sa „samo” 2:0, ali se u nastavku ekipa Luisa Enrikea razigrala i još šest puta zatresla mrežu protivnika, za najubedljiviji trijumf ove sezone.

Barselona sada ima pet bodova više u odnosu na Real Madrid koji od 20 časova gostuje Sevilji. Kordoba je vezala treći poraz i naredne sezone će nastupati u Segundi.

Barselona je dominirala od prvog do poslednjeg minuta, imala je 27 šuteva, do čega 11 u okvir gola. Gostujući fudbaleri imali su 75 posto poseta lopte i napravili 676 tačnih dodavanja.