BL: Fudbalska predstava ‘Bavarca’ u Augzburgu, goleada Verdera i Hanovera, kiks Borusije, pobeda Kelna

U okviru 15. kola Bundeslige Bajern iz Minhena je zabeležio još jednu ubedljivu pobedu, postignuvši četiri gola u drugom delu igre za samo 12 minuta. Borusija iz Dortmunda se posle trijumfa u prošlom kolu ponovo vratila na stazu neuspeha, jer je tim Jirgena Klopa poražen u Berlinu od Herte.

Bajern se mučio 60 minuta, a onda deklasirao Augzburg 4:0, dok je Borusija novi poraz doživela u Berlinu minimalnim rezultatom od Herte.
Šalke je neočekivano poražen kod kuće od Kelna 2:1, dok je meč dana odigran u Bremenu gde su posle dva preokreta (u finišu utakmice) Verder i Hanover podelili bodove – 3:3. Frajburg i Hamburg su odigrali nerešeno.
Bajern je ostvario šestu uzastopnu pobedu u Bundesligi, a peti meč u nizu nije primio gol. Augzburg je odolevao sat vremena, ali je posle prvog primljenog gola pao, pa mu je ubedljivo okončana serija od četiri pobede.

BUNDESLIGA (15. kolo) rezultati:

Petak:
Hofenhajm – Ajntraht 3:2 (1:0)

Augzburg – Bajern Minhen 0:3
(Benatia 58, Roben 59, 71, Levandovski 68)

Frajburg – Hamburger 0:0

Herta Berlin – Dortmund 1:0
(Šiber 40)

Šalke – Keln 1:2
(Ujah 46, Leman 68)

Verder – Hanover 3:3
(Junuzović 36, Lorenzen 55 – Stindl 12, Joselu 62, Kijotake 64)

18.30 Majnc – Štutgart 0:0

Nedelja:
15.30 Bajer Leverkuzen – Menhengladbah
17.30 Volfzburg – Paderborn

Izdvojeno: Dortmundova sapunica: Od finala Lige šampiona do borbe za opstanak u Bundesligi (VIDEO+FOTO)