Boško zaplesao sambu: Janković sa dve asistencije briljirao u pobedi Verone nad Fortalezom od 4:3

Fudbaleri Verone slavili su sa 4:3 protiv Fortaleze na prvom meču u okviru turneje u Brazilu, uz sjajnu partiju srpskog fudbalera Boška Jankovića.

Janković je bio jedan od najzapaženijih na terenu, a sa dve asistencije je i direktno doprineo trijumfu svog kluba.

Posle desetak minuta igre, Janković je imao sjajnu priliku ali je Leal fenomenalno reagovao. Posle dvadeset minuta, rezultat je bio 1:1, a strelci su bili Rabušic za Veronu i Davidson za Fortalezu. Nakon toga Janković je ponovo imao dobar pokušaj sa distance, da bi posle gola Markinja, srpski fudbaler uposlio Rabušica koji je povisio na 3:1.

Posle 13 minuta igre u nastavku, Fortaleza je izjednačila golovima Patrika sa penala i Romarinja, da bi konačan rezultat bio postavljen u 63. minutu kada je posle akcije koju je započeo Janković, Gomes bio strelac.

Naredni meč u okviru brazilske turneje Verona igra protiv prvoligaša Fluminensea, u utorak, trećeg juna.