BRATSKI SPEKTAKL: Zvezda posle preokreta savladala Spartak pred oko 20.000 NAVIJAČA! (VIDEO)

zvezda
fkcrvenazvezda.com

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Spartak iz Moskve 2:1 (1:1), posle preokreta pred oko 20.000 navijača na "Rajku Mitiću".

Prijateljski meč dva crveno-bela tima obeležio je spektakularan pogodak Gelora Kange, za izjednačenje u 44. minutu.

Spartak je poveo u Beogradu preko Lorenca Melgareha u 26. minutu, posle sjajne akcije Davidova i Ješćenka pored anemične Zvezdine odbrane.

Ipak, crveno-beli su bili konkretniji rival u nastavku i zasluženo slavili, pogotkom Nemanje Milića u 55. minutu, nakon što je Boaći ukrao loptu Maurisio u blizini kaznenog prostora Spartaka.

Dvojica trenera, Miodrag Božović i Masimo Karera, iskoristila su karakter meča i odsustvo nekoliko prvotimaca zbog reprezentativnih obaveza da šansu ukažu i igračima sa slabijom minutažom.

Navijači nažalost nisu mogli da vide na delu čak šestoricu ruskih reprezentativaca iz redova lidera ruske Premijer lige, te najboljeg strelca Spartaka Kvinsija Promesa.

Ovo je bio drugi prijateljski meč dva tima u poslednje tri godine, Zvezda je gostovala Spartaka na otvaranju novog stadiona “Atrkijtije” arene u septembru 2014.