BRAVO, NOLE! Đoković bolji od Andersona za polufinale Šangaja

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale mastersa u Šangaju, pošto je danas pobedio Južnoafrikanca Kevina Andersona sa 7:6, 6:3.

Đoković je do sedme pobede u osmom meču protiv Andersona stigao posle sat i 43 minuta igre.

U reprizi ovogodišnjeg finala Vimbldona, Đoković i Anderson su odigrali neizvestan prvi set koji je završen posle 63 minuta i koji je u taj-brejku dobio srpski teniser sa ubedljivih 7:1.

Prvi brejk na meču napravio je Đoković na početku drugog seta, u drugom gemu, što se na kraju ispostavilo i kao odlučujuće. Srpski teniser je do kraja seta sve lakše stizao do poena i nije dao šansu Andersonu da se vrati u meč.

Protivnik Đokovića u borbi za finale Šangaja, ali i za drugo mesto na ATP listi, biće Nemac Aleksander Zverev, koji je ranije danas u prvom polufinalu pobedio Britanca Kajla Edmunda u dva seta.

Đoković i Zverev su do sada odigrali samo jedan meč i tada je slavio nemački teniser.