BRAVO: Tri medalje za Srbe na SP, Grujić i Novaković najbolji na svetu, sestre Moldovan osvojile srebro!

Nebojša Kojić i Marko Novaković novi su svetski šampioni u disciplini K2 na 200 metara!

Kojić i Novaković samo su nastavili fenomenalan dan na Svetskom prvenstvu u Moskvi, pošto su Srbiji doneli treću medalju za nešto više od sat vremena.

Pre njih, sestre Moldovan okitile su se srebrom na 500 metara, da bi Nikolina osvojila bronzu u finalu discipline K1 na 200 metara.

Srpski dvojac odlično je veslao od samog starta i potpuno zasluženo osvojio zlato vremenom 30.500 sekundi.

Oni su iza sebe ostavili Nemački par Ronald Ruhe/Tom Libšer (30.606), te Francuze Sebastijena Žuvea i Maksima Bumonta koji su trku završili za 30.884 sekunde.