Brazilci poslali poruku ‘Orlićima’: Salesao ‘petardom’ do finala Mundijalita

Reprezentacija Brazila plasirala se u finale Svetskog prvenstva za igrače do 20 godina pošto je savladala selekciju Senegala sa ubedljivih 5:0 (4:0).

Južnoamerikanci su sasvim zasluženo sebi obezbedili barem srebrnu medalju na Mundijalitu i time su opravdali status favorita kojeg su im pridavali pre početka takmičenja.

„Salesao” u finalu čeka pobednika meča između Srbije i Malija koji počinje u 9 časova i 30 minuta.

Sve je bilo rešeno već posle prvih 19 minuta igre kada su Brazilci postigli tri gola. Andelino Korea je u 7. minutu loptu ubacio u svoju mrežu u pokušaju da preseče niski centaršut desnog beka Brazila, Žoao Pedra.

Samo nekoliko minuta kasnije, brazilska „desetka” Gabriel Žezus se probio kroz sredinu terena, poslao divan pas do Markosa Giljerma, koji je podjednako lepim završnim udarcem loptu iz kaznenog prostora ubacio u mrežu.

Nije Brazilu bilo na pameti da se povuče i zaštiti prednost, napadački orijentisani mladići su već u 19. minutu nakon stative Žezusa stigli do novog gola.

Do kraja prvog dela igre mrežu je pogodio i Boskilja.

Konačan rezultat meča postavio je Giljerme pogotkom u 78. minutu i tako svojoj reprezentaciji trasirao put ka finalu.