Od 15 časova i 30 minuta odigrano je šest mečeva 12. kola Bundeslige. Fudbaleri Borusije iz Dortmunda nisu uspeli da upišu drugi prvenstveni trijumf u nizu, pošto su ispustili dva gola prednosti u Paderbornu – 2:2 (0:2).

Bajern je nastavio da gazi ka odbrani titule. Do novog trijumfa, devetog ove sezone stigao je rutinski sa četiri gola u meču sa Hofenhajmom. Sve dileme rešene su već u prvom poluvremenu. U 23. minutu domaći su poveli, bio je to evrogol Gecea, koji je raspalio po lopti sa 25 metara i matirao gostujućeg čuvara mreže.

U 40. minutu još jedan bivši igrač Dortmunda je postigao pogodak, ovoga puta je to bio Robert Levandovski. Roben je iz šesnaesterca iskosa sa desne strane sjajno centrirao, a Poljak je bio nemilosrdan.

U nastavku je Bajern još dva puta zatresao mrežu rivala, i to u finišu susreta. Najpre je sjajnu igru golom krunisao Roben, a seriju je zatvorio Rode.

U duelu Majnca i Frajburga, meču na kojem su nastupila dvojica srpskih reprezentativaca, nije bilo pobednika (2:2). Leverkuzen je odneo sva tri boda sa gostovanja Hanoveru.

Sjajan meč viđen je u Gelzenkirhenu. Šalke je posle samo 25 minuta vodio sa 3:0 i malo ko je tada očekivao da će meč biti dramatičan. Prva dva pogotka bila su delo Čupo-Motinga, treći je postigao Fuks. Ipak, Volfsburg se vratio u meč, najpre je pogodio Ivica Olić, potom i dželat srpske reprezentacije Nikolas Bendtner. Do kraja gosti nisu uspeli da dođu do izjednačenja, a imali su prilika….

Pogledajte ostale rezultate u utakmicama 12. kola Bundeslige.

BUNDESLIGA rezultati 12. kola:

Menhengadbah – Ajntraht 1:3 (Nordtvajt 5 – Štendera 54, Mejer 57, Inui 74)

Bajern Minhen – Hofenhajm 4:0 (Gece 23, Levandovski 40, Roben 82, Rode 87)

Hanover – Bajer Leverkuzen 1:3 (Gulselam 60 – Kisling 46, Son Hung-Min 59, Belarabi 71)

Majnc – Frajburg 2:2 (Dijaz 27, Bel 88 – Šmid 30, Mehmedi 58)

Paderborn – Dortmund 2:2 (Rup 60 – Obamejang 12, Rojs 45)

Šalke – Volfsburg 3:2 (Čupo-Moting 10, 22, Fuks 25 – Olić 37, Bendtner 74)