Bundesliga: Volfsburg nadomak Lige šampiona, žestoko u borbi za opstanak

Fudbaleri Volfsburga popeli su se na četvrto mesto na tabeli, dok se "rat" za opstanak nastavio posle subotnjih mečeva 30. kola nemačke Bundeslige.

Volfsburg je sa 4:1 pobedio Nirnberg, pa sada ima 50 bodova, jedan više od petoplasirane Borusije Menhengladbah, koja je remizirala sa Štutgartom 1:1.

Nirnberg je ostao u zoni ispadanja sa 26 bodova, dok je Štutgart upisao 30. bod i sada je na 15. mestu.

U derbiju začelja, Hanover je golom Ja Konana u finišu pobedio Hamburg sa 2:1, Frajburg je zakucao Braunšvajg za dno pobedom od 2:0, dok je ubedljivu pobedu ostvario Majnc, koji je sa 3:0 bio bolji od Verdera.

U poslednjem meču dana, na ‘Alijanc areni’ igra se veliki derbi između šampiona Bajer Minhena i Borusije Dortmund.

Volfsburg je uspeo da preokrene rezultat i stigne do pobede, iako je Nirnberg vodio već od osmog minuta, golom Fulnera.

Ipak, do 22. minuta bilo je 2:1, a golove su postigli hrvatski reprezentativci Ivica Olić i Ivan Perišić. Asistent kod oba pogotka bio je Belgijanac Kevin de Brujne.

U drugom poluvremenu domaći su samo potvrdili pobedu, golovima Malande i Perišića.

Do 89. minuta Štutgart je imao vođstvo nad Borusijom Menhengladbah, a strelac vodećeg gola bio je Didavi u 12. minutu. Ipak, tada je Arango izjednačnio i ostavio ‘švabe’ na bod od zone ispadanja.

To su iskoristili Frajburg i Hanover koji su slavili protiv Braunšvajga, odnosno Hamburgera.

Braunšvajg je ostao zakucan na poslednjem mestu Bundeslige, a presudili su mu Vrančić autogolom i Šuster.

Pre Ja Konana, na meču između Hanovera i HSV u listu strelaca upisali su se Stindl i Čajkanoglu.

Majnc je bio ubedljiv protiv Verdera i primakao se prvoplasiranoj šestorki na tabeli. Sva tri pogotka viđena su u prvom poluvremenu, a mrežu su tresli Mali i Moric, dok je Petersen otvorio meč autogolom.