Čelzi ne da titulu: ‘Plavci’ savladali Liverpul u gostima (VIDEO)

U derbi meču 36. kola Premijer lige fudbaleri Čelzija savladali su lidera prvenstva, ekipu Liverpula, rezultatom 2:0 (1:0).

Liverpulu se nikada u ovom prvenstvu nije desilo da ne postigne pogodak na utakmici. Trka za naslov šampionata Engleske sada je postala još zanimljivija. ‘Crveni’ sada imaju dva boda više od Čelzija, a do kraja šampionata ostalo je da se odigraju još dve utakmice.

Meč je počeo sa nekoliko iznenađenja u postavama, u Liverpulu se očekivao oporavljeni Staridž, ali je Brendan Rodžers ipak ponovio istu postavu kao u gostima Noriču (2:3), dok je Murinjo uvrstio mladog češkog reprezentativca Kalasa u odbranu “plavaca”, a na teren poslao i Matića i Salaha, koji ne mogu da nastupe u Ligi šampiona.

U 37. minutu Čelzi je oštećen za penal! Salah se dugo nameštao na desnoj strani kaznenog prostora, konačno je promaša mesto za šut, gađao je dijagonalom, ali je lopta na putu ka golu pogodila u ruku Flanagana. Sudija se nije oglasio.

Čelzi je postigao gol na Enfildu nakon greške Džerarda! Demba Ba je šokirao “kop” u poslednjoj sekundi nadoknade vremena. Kapiten Liverpula Stiven Džerard je napravio prvu grešku u sezoni na poziciji libera, loše je prihvatio loptu, a potom se i okliznuo, To je iskoristio Ba, ukrao loptu, sam izašao na Minjolea i rutinski ga savladao.

Čelzi je dokosurio ‘crvene’ u četvrtom minutu nadoknade drugog poluvremena. Ivanović je izbacio loptu posle centaršuta Suareza, igrači Liverpula su pogrešili, Vilijan krade loptu, izbacuje Toresa u kontru 2-0, Španac dolazi do Minjolea i u poslednjem trenutku je gura u stranu Brazilcu koji pogađa za 2:0.