Četiri laka ‘komada’ Rusije na startu kvalifikacija: ‘Zbornaja’ bez problema protiv Lihtenštajna

Fudbalska reprezentacija Rusija pobedila je selekciju Lihtenštajna sa 4:0 (1:0) na početku kvalifikacija za predstojeće Evropsko prvenstvo.

Rusija je na ”Himki Areni” u Moskvi savladala goste rezultatom 4:0, posle znatno efikasnije igre u drugom poluvremenu.

Počelo je autogolom Bušela, posle samo četiri minuta igre i činilo se tada da gostima preti prava katastrofa. Međutim, tokom prvog poluvremena sve je ostalo na tom autogolu.

Tek što je počelo drugo poluvreme, još jedan autogol gostiju. I to kakav! Rusi su bili u izglednoj prilici, ali je njihov pokušaj zaustavio golman Lihtenštajna. A onda, na iznenađenje svih na stadionu, lopta se odbija od Burgmejera pravo u mrežu, za vođstvo Rusije od 2:0.

Četiri minuta kasnije Rusi su iznudili i jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Kombarov, da bi konačnih 4:0 postavio Dzjuba u 65. minutu meča.

U ovoj grupi večeras se igraju još dva meča prvog kola, i oba od 20:45h. Austrija dočekuje Švedsku, a Crna Gora selekciju Moldavije.