ČILEANAC NAMUČIO SRBINA: Filip Krajinović posle velike muke doneo vođstvo Srbiji

tenis reket
Pixabay.com

Filip Krajinović upisao je pobedu u meč protiv Alehandra Tabila rezultatom 2:1 (6:4, 3:6, 7:6) i tako doneo vođstvo Srbiji od 1:0 sa Čileom.

Prvi set prošao je očekivano za našeg tenisera.

Velika borba bila je viđena pri rezultatu 2:2 u prvom setu, ali je kao pobednik izašao Krajinović, da bi potom nošen osvojenim gemom napravio brejk pri rezultatu 3:3 i mirno do kraja sproveo prvi set.

U drugom setu desio se neočekivani obrt. Tabila je zaigrao sjajno, dok je Filip bio bleda senka sebe iz prvog seta.

Na samom početku Srbin je napravio brejk, ali je u nastavku igre dominirao Čileanac i odgovorio Krajinoviću na brejk sa početka seta, sa dva svoja i tako uspeo da osvoji drugi set 6:3 i izjednači na 1:1 u setovima.

Treći set bio je prepun drame!

Sada je Tabila odmah na početku naterao Krajinovića da izgubio servis i tako povede na početku odlučujućeg seta. Međutim, revanširao se reprezentativac Srbije već u narednom gemu i tkao izjednačio rezultat.

Razmenili su još po brejk oba igrača i ušli u neizvesnu završnicu. Meč je ušao u taj-brejk.

Imao je Čileanac snage do 2:2, a onda je Krajinović ponovo ušao u lošu seriju i dozvolio protivniku da se vrati na 6:5, ali je imao više koncentracije Srbin i uspeo da osvoji naredni poen za pobedu na ovom meču.

Podsetimo, sledeći na teren izlazi Dušan Lajović, a protivnik će mu biti Kristijan Garin.