Crno-beli izgubili nakon burnog meča, Galatasaraj – Partizan 64:55

Nakon napete i burne utakmice, Galatasaraj izvojevao pobedu. Partizan se namučio i na samom kraju utakmice povređen Bogdanović!

Prva četvrtina16:13 U prepunoj dvorani u Istanbulu odlična atmosfera, čeka se početak utakmice koja je vrlo značajna za Galatasaraj. Galatasaraj počeo utakmicu trojkom. Milutinov dao prednost Partizanu svojim slobodnim bacanjem! Odlična blokada Milutinova i napad za Partizan! Mačvanovi prvi poeni i to trojka! Aldemir zakucava, sada je samo poen razlike u korist Partizana. Domerkat dao prednost Galatasaraju. Kraj prve četvrtine, rezultat 16:13

Druga četvrtina40:28 Počela vođstvom Galatasaraja, sa tri poena razlike, Muslijevi prvi poeni i sada je 22:18. Pavlovićeva dva poena smanjuju razliku. Pavlović je dobio drugu ličnu, prekršaj nad Mačvanom. Tepić pravi ličnu nad Ercegom. Erceg pogađa dva bacanja, sada je rezultat 28:22. Erceg pogađa tri poena, poveća prednost turskog tima 31:23. Dvocifrena prednost za Galatasaraj 38:26. Poslednji minut prvog poluvremena, Bogdanović pogađa za dva poena. Kraj prvog poluvremena, velika prednost Galatasaraja.

Treća četvrtina: 54:42 Počela Bertansovom trojkom, smanjena prednost, ali još uvek ništa značajno. Bertansova druga trojka u osmom minutu treće četvrtine, Bertans pravi treću ličnu grešku. Lopta za Galateasaraj. Bertans uzima loptu, napad za Partizan, ali Milutinov pravi faul u napadu. Poeni za Galatasaraj 44:34. Musli ima dva slobodna bacanja, iz drugog puta je bio precizniji. 47:39. Arslan probio odbranu Markoiširlijeva trojka. Tepićevi prvi poeni. Gulerov faul nad Bogdanovićem pogađa slobodno bacanje.

Četvrta četvrtina: 64:55 Partizan smanjuje vođstvo Galatasaraja, Bogdanovićeva vrsna trojka nije priznata! Opet Partizanova trojka, preokreti iz minuta u minut! 60:50. Partizan napada, Lovernjovi poeni 62:55. Bogdanovićeva povreda na samom kraju. Partizan nije imao šanse. Aldemir briljirao!