Košarkaši Partizana NIS poraženi su od Banvita u Rurskoj sa 90:85 (24:25, 25:17, 20:23, 14:18, 7:2) u meču sedmog kola Evrokupa.

Ovim porazom Partizan je sebi znatno otežao šanse za nastavak takmičenja u Evrokupu.

Iako je turski tim u jednom momentu imao čak i 11 koševa prednosti, Beograđani su se stabilizovali, preokrenuli i ušlo se u neizvesnu završnicu. Milenko Tepić je čak imao šut za pobedu, no bio je neprecizan i ušlo se u produžetak. Tamo je Partizan ubacio samo dva poena i olakšao Banvitu da dođe do pobede.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Dragičević sa 20 poena, dok je Roland ubacio 19, a Mejia 17. U ekipi Partizana najbolji je bio Milenko Tepić sa 21 poenom, dok je Luka Bogdanović ubacio 18.

Partizan je ostao na poslednjem mestu na tabeli sa samo jednom pobedom, dok je Banvit prvi sa šest trijumfa.

Crno-beli će u narednom kolu, 3. decembra dočekati Hapoel.

Najava i tok meča:

U Pioniru je turski tim savladao šampiona Srbije sa 77:61. Više o tome možete pročitati OVDE.

Crno-beli gostuju Banvitu u Bandirmi, 300km od Istanbula, četiri dana nakon ubistva navijača Crvene zvezde Marka Ivkovića uoči utakmice sa Galatasarajem.

Svakome je cilj da se takve stvari više ne dešavaju, ali uvek postoje dve strane. Imali smo slučaj ubistva Brisa Tatona i možda bi trebalo poći od sebe i rešiti probleme u svojim redovima – rekao je Vujošević.

Košarkaši Partizana su u Tursku otputovali sa skorom 1:5 i minimalnim šansama da se plasiraju u drugu fazu Evrokupa.

Idemo da damo maksimum, polako podižemo formu, iako imamo loših tačaka koje moramo da popravimo. Nadam se da ćemo odigrati dobru utakmicu, ali ništa ne obećavamo. Turski tim je apsolutni favorit i nadam se da će moji igrači biti rasterećeni. Banvit ima dobar individualni kvalitet, koji je uvećan timskom igrom što su pokazali u Beogradu kada su imali dobro suđenje – jasan je Vujošević.

Tok meča pratite UŽIVO na našem portalu…

Prva četvrtina – 24:25; Dragičević nezaustavljiv, odlični Murić i Tepić

Pre početka, održan je minut ćutanja za ubijenog navijača Crvene zvezde Marka Ivkovića, a igrači turske ekipe nosili su i transparent sa porukom saučešća.

Fantastičan start meča zabeležio je košarkaš domaćina Vladimir Dragičević koji je postigao sedam prvih poena na svoj tim. Ali i crno-beli su sjajno krenuli ubacivši dve trojke preko Murića i Tepića za vođstvo – 7:8.

Van linije 6,75 pogodio je i Banvit, a precizan je bio i Roulend. Slovenac Murić je sa bacanja izjednačio na 10:10. Tepić je i iz drugog pokušaja uspeo da pogodi trojku, a Gagić je bio precizan pod košem. No, Dragičević i Rouland su vratili vođstvo domaćinu – 16:15.

Dragičević deluje nezaustavljivo na početku meča i sa dvanaest poena najefikasniji je do sada. U sledećem napadu nastavljena je rezultatska ”klackalica”, a Bogdanović je izjednačio uz fejd-avej – 19:19. I crno-beli imaju raspoloženog košarkaša, a to je Edo Murić koji je nanizao 11 poena – 21:23. Partizan je zadržao prednost na kraju prvih 10 minuta – 24:25.

Druga četvrtina – 25:17; Sjajan šut Turaka za dva, Tepić odličan

Najlepši poena do sada na meču izveo je Veremenko na startu druge deonice koji je snažnim zakucavanjem dobrano zatresao konstrukciju koša. Sa druge strane revanširao mu se Milutinov – 26:27.

Milenko Tepić je nastavio sa ubačenom trojkama posle čega je ponovo vratio prednost gostima – 31:32. Duško Vujošević je zatražio tajm-aut kada je Čak Dejvis bio precizan van linije 6,75 za prednost Banvita od ”plus 4” – 36:32. Tepić je u 15. minutu došao do cifre od 13 poena, a opet je pogodio i Dejvis – 38:34.

Turci su ušli u seriju bez promašaja što je i dovelo do njihove najveće prednosti do sada na meču, a kada je Dragičević prvi put pogodio u nastavku Banvit je imao i ”plus 8” – 46:38. Deluje da bi Partizan mogao da stisne odbranu jer domaćin dolazi do isuviše laganih poena i na celoj utakmici za sada imaju tek pet promašaja – 49:42.

Treća četvrtina – 20:23, Igra se u serijama, Partizan se vratio u igru

Banvit je lakim poenima iz reketa preko Mehije i Veremenka održavao prednost od sedam, osam poena, Bogdanović je ubacio važnu trojku da se rival rezultatski ne odlepi. Milutinović se za lošu odbranu iskupio sa polaganjem uz faul, dok je Andrić vezao dve trojke i smanjio na samo 55:54

Turci su nastavili sa neverovatnim procentom pri šutu za dva poena i vrlo brzo su opet imali ”plus 6” – 62:56. Crno-beli su posle juriša na startu treće deonice apslolutno stali, što je Banvit iskoristio da prvi put na meču dođe do dvocifrene prednosti – 69:58.

Ipak, prenuo se Partizan ufinišu ove deonice i serijom od 7:0 došao je do minusa od četiri poena pred poslednju deonicu – 69:65.

Četvrta četvrtina – 14:18; Tepić promašio šut za pobedu

Nažalost, umesto da nastave sa pozitivnim impulsom iz finiša treće četvrtine, crno-beli su loše započeli ovu deonicu sa izgupljenim loptama pa je Banvit došao do ”plus 8” – 73:65. Nakon tajm-auta Vujoševića Partizan je opet došao do svoje igre i ubacio pet brzih poena – 73:70.

Auf, kakva trojka Luke Bogdanovića sa osam metara! Njegovim poenima Partizan je prvi put uspeo da izjednači još od prvog perioda meča – 77:77. Mlađani Vanja Marinković je posle dužeg vremena uspeo da vrati prednost svom timu za neizvesnu završnicu – 79:81.

Nažalost, čini se kao da su Turci začarali mrežicu u svojoj dvorani od tog poena pošto  beogradski tim naredna četiri napada nije uspeo da iskoristi – 83:81. Srećom, Gagić je uspeo da izjednači na minut pre kraja – 83:83.

Tada je usledila prava drama u dvorani u Bandirmi. Domaćin svoj napad nije iskoristio, a Partizan je imao 15 sekundi da organizuje napad. Odgovornost je preozeo Milenko Tepić, ali nije uspeo da pogodi iz skok-šuta za pobedu. Posle 40 minuta rezultat je nerešen – 83:83.

Prvi produžetak – 7:2

Veremenko je ubacio jedno bacanje, a sa druge strane Tepić je bio precizan – 84:85. Usledila su četiri poena domaćina za prednost od 88:85 na 34 sekunde pre kraja. Gagić je izgubio loptu i to je lansiralo tursku ekipu do pobede od 90:85.