Crno-beli pobedom u Kragujevcu postali prvi finalisti, Radnički – Partizan 75:86

Košarkaši Partizana plasirali su se u finale plej-ofa Superlige Srbije pošto su u drugom meču polufinala savladali Radnički u Kragujevcu sa 86:75 (23:22, 25:23, 19:9, 19:21)

U prvom suretu ove dve ekipe, Partizan je u subotu savladao Kragujevčane sa 89:81.

Partizan je meč prelomio u trećoj deonici koju je dobio sa deset poena razlike.

Druga polufinalna serija, između Crvene zvezde i Mega Vizure, nastavlja se u sredu u 20 časova u Hali sportova. ‘Crveno-beli’ su dobili prvi meč sa 81:70.

Prva četvrtina – 22:23; Sjajni Birčević postigao 11 poena

Radnički je izuzetno otvorio ovaj meč i za minut i po došao do prednosti od 6:0. Uzvratili su gosti prišavši na poen razlike, ali domaćin pravi još jednu seriju – 11:5. Davis Bertans je malo utišao navijače u ‘Jezeru’ sa dve trojke, a Pavlović je doveo Partizan u vođstvo – 11:15. Bivši NBA košarkaš je postigao osam poena za tri minuta koliko je u igri, a Lovernj je zakucavanjem povisio prednost Partizana – 15:21.

Konačno je pogodio Radnički i to trojku preko Birčevića, šo je njegov već jedanaesti poen – 18:21. U poslednjem minutu pre predaha Brkiću i Musliju je svirana obostrana lična greška, samo igraču Radničkog i nesportska, pa su obojica pucala penale, uz loptu sa strane za Partizan.

Na sekund pre kraja četvrtine Mlađan je fauliran pri šutu za tri poena, a on je sva tri puta pogodio sa bacanja – 22:23.

Druga četvrtina – 23:25; Pobednik se posle poluvremena ne nazire

Bogdan Bogdanović trojkom i Pavlović sigurnim šutem dovode goste do ‘+ 6’. U 16. minutu Gagić je nesportskom ličnom pokvario dobar učinak u napadu i poslao Birčevića na liniju penala, koji je potom ubacio i trojku preko ruke za 39:38.

Iz jednog neverovatnog pokušaja Bertans je uspeo da pogodi trojku, ali i da dobije dodatno slobodno bacanje koje je iskoristio. Pokušao je Katnić u poslednjim trenucima da promeni, ali ostalo je 45:48.

Treća četrvtina – 9:19; Deonica koja je presudila

Tri i po minuta domaćin nije ubacio loptu kroz obruč. To je Partizan uspeo da iskoristi i da serijom od 8:0 dođe do prednosti – 45:56.

Činilo se da će crno-beli pobeći, a onda su usledile trojke Brkića i Mlađana za minus pet (51:56), da bi onda Tepić iskoristio previše datog prostora da pogodi trojku, a Lovernj se trećim zakucavanjem pobrinuo za drugu dvocifrenu prednost Partizana i 51:61.

Do kraja treće deonice nije bilo puno uzbidljivosti, a Marko Marinović u poslednjim trenucima promašio oba slobodna bacanja – 54:67.

Četvrta četvrtina – 21:19; Bez majstorice, Partizan brani trofej

Marko Marinović je otvorio ovu deonicu trojkom, a vrlo brzo je pogodio i Kalinić – 59:67. Uzvratili su Pavlović i Tepić. Kragujevčanima nije bilo pomoći, a crno-bele ka finalu gurnuo je Pavlović trojkom za 61:77 na šest minuta pre kraja.

U tom periodu Miroslav Muta Nikolić sa parketa je povukao glavne uzdanice, a prednost je išla i do ‘plus 20’. Na kraju je Partizan zasluženo slavio sa i plasirao se u finale.