Crno-beli se oprostili od Evrope, nisu pomogli Milosavljević i Pavlović! Partizan – Hapoel 64:83

Košarkaši Partizana NIS poraženi su od Hapoela sa 64:83 (14:15, 23:20,16:27, 11:21) u osmom kolu Evrokupa.

Večerašnju utakmicu 8. kola grupne faze Evrokupa između Partizana NIS i Hapoela iz Jerusalima obeležio je povratak Saše Pavlovića i Dragana Milosavljevića u redove domaćeg sastava.

Ipak, ni oni nisu uspeli da pomognu svom timu da nekako dođe do pobede, a Partizan se ovim porazom oprostio od daljeg takmičenja u Evrokupu.

Milosavljević je na terenu proveo nešto više od 14 minuta, a postigao je samo dva poena. on je imao šut iz igre 1/5. Pavlović je na terenu bio nešto više od sedam minuta, ali nije uspeo da se upiše u strelce (0/4).

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Milan Mačvan sa 26 poena, dok je Mihajlo Andrić dodao 18. Kod gostiju, najbolji je bio Džozef Džons sa 16 poena, dok je Dervin Kičen ubacio 15.

Evrokup – Grupa E, 8. kolo:

Partizan – Hapoel 64:83 (14:15, 23:20,16:27, 11:21)

Lijetuvos Ritas – Krasni Oktobar 82:91 (20:21,15:23, 15:22, 32:25)

18.30 Asesoft – Banvit 63:57 (21:16, 32:26, 10:15)

Tabela: Ritas 6-2, *Banvit 6-1, Krasni Oktobar 5-3, *Asesoft 3-4, Hapoel 2-6, Partizan 1-7.

Crno-beli, iako imaju male šanse za nastavak takmičenja, u meč sa Hapoelom ulaze pojačani oporavljenim Draganom Milosavljevićem i povratnikom Sašom Pavlovićem.

Trener Partizana Duško Vujošević istakao je veliku važnost meča protiv Hapoela.

– Ovo je eliminaciona utakmica i za nas i za njih. S obzirom na budžet, jasno je da nisu pravili tim kako bi ispali posle prve faze. Voleo bih da prođemo dalje, ali nije tragedija i ako ne prođemo. Murić će nam mnogo nedostajati – rekao je Vujošević.

Hapoel, kao i Partizan, ima skor 1-6, i pobednik predstojećeg susreta zadržao bi šanse da se u poslednja dva kola grupne faze bori za dalji plasman.

Prva četvrtina – 14:15; Minut ćutanja za Acu Petrovića, zaigrali Pavlović i Milosavljević

Meč u Pioniru  počeo je minutom ćutanja u znak preminulog Aleksandra Ace Petrovića.

Dragan Milosavljević našao se u prvoj petorci Partizana i zaigrao je prvi put posle devet meseci, a „Grobari” su svog kapitena dočekali gromoglasnim pozdravom.

U prva tri minuta meča jedine poene postigao je Milan Mačvan, i to van linije za tri – 3:0. Zanimljivo je da crno-beli šest minuta nisu šutnuli za dva poena, ali su zato forsirali za tri. Bekovi su bili neuspešni, ali je Mačvan pogodio svoju drugu za 6:4.

Marinković je vezao četiri poena uz zakucavanje za 10:6 i najavio ovacije za Pavlovića koji je minut kasnije kročio na parket. Jedini raspoloženi kod domaćina je Mačvan koji drži prednost Partizana – 14:13. Hapoel je preko Smita završio prvu deonicu sa 14:15, pošto je Milosavljević sa distance još jednom promašio.

Druga četvrtina – 23:20; Neverovatni Mačvan nezaustavljiv, tehnička Vujoševiću

Mačvan je već na startu ove deonice došao do 12. poena na meču, a Tepić je iskoristio poklon gostiju da poentira pod košem – 18:15. Treću trojku iz devet pokušaja Partizana ubacio je Andrić – 21:18.

Verovatno najlepši potez na meču videli smo kada je Getni strahovito izblokirao Mačvana, ali je krilni centar domaćih već u narednom napadu ispravio grešku – 23:20. Vujošević se nije mirio odlukom sudija da je njegov igrač izblokiran na propisan način, pa je zbog ulaska na teren zaradio tehničku grešku. Gosti su to iskoristii da preokrenu – 23:24.

Kako večeras igra Milan Mačvan, pa to je neverovatno! Večeras je jedini raspoloženi košarkaš Partizana, a za 15 minuta ubacio je već 16 poena! Ni njegov sjajni meč nije pomogao crno-belima da vode – 26:29.

Andrić je novom trojkom poravnao rezultat, a Tepić je svoje mesto na parketu ustupio Dalou. Upravo je Francuz razgalio publiku u Pioniru posle sjajnog ulaza kojeg je okončao zakucavanjem. Poenima Gagića sa slobodnih bacanja Partizan je vratio prednost – 35:33.

Hapoel svoj napad nije iskoristio, a na drugoj strani ponovo je precizan bio Dalo. Konačan rezultat poluvremena postavio je Kičen – 37:35.

Treća četvrtina – 16:27; Prazan hod šampiona Srbije, prvi koš Milosavljevića

Mihajlo Andrić je i u nastavku nastavio da ”sipa” za tri poena za ”plus 5” svog tima – 40:35. Nažalost, za samo pola minuta Džon i Kičen su smanjili prednost na poen razlike, a Elijahu je pogodio za preokret – 40:41.

Konačno se i Dragan Milosavljaveić upisao u strelce što su navijači umeli da pozdrave, a Džons je pogodio pod faulom i uz dodatno bacanje doneo novu prednost Hapoelu – 42:44.

Džouns je nastavio svoj odličan period meča, a neočekivano se razigrao i Elijahu – 44:50. Mihajlo Andrić je probudio publiku u Poniru: prvo je pogodio iz nemoguće pozicije u poslednjoj sekundi napada, da bi potom ponovo ubacio trojku – 49:50.

Neverovatno kako brzo je Hapoel vratio prednost, Brejsi Rajt je svoj tim opet odveo na ”plus 6” – 51:57. Prednost gostiju je rasla do kraja ove deonice pa su gosti imali ”plus 9” – 53:62.

Četvrta četvrtina – 11:21; Deset minuta za zaborav, atraktivni gosti

Polsednju deonicu meča trojkama su otvorili Kičen sa jedne i Andrića druge strane, a domaćin je nastavio da gubi lopte i došao je do trinaeste proćerdane. Usledila su dva-tri minuta rastrzane igre na obe strane, Mačvan je poput pleja vukao i kontre, ali je promašio polaganje, nakon čega je Smit dobio tehničku iz čega je Marinković pogodio samo penal, ne i trojku – 57:66.

Nikako crno-beli nisu uspevali da uhvate ritam, Tepiću je ispala lopta, što je kaznio Mensa-Bonsu trojkom za 57:69 u 34. minutu. Posle dva poena Mačvana, usledila je serija gostiju od 9:0 kojom su došli do verovatno nedostižnih 59:78 na dva minuta pre kraja meča.

Mensa-Bonsu je još jednom iskoristio ”alej-ap”, a da stvar bude gora, bio je i fauliran – 61:81. Gosti su meč završili sa 19 razlike – 63:84.