‘Crveni đavoli’ pokorili Liverpul: Dva gola Mate uz spektakularne ‘makazice’, Runi promašio penal

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Livepul na gostovanju sa 2:1 (1:0) u okviru 30. kola engleske Premijer lige.

Španski ofanzivni vezista je goste doveo u vođstvo već u 14. minutu, na asistenciju Andera Erere, a naročito je lep bio njegov drugi gol koji je postigao u 59. minutu kada ga je proigrao Anhel Di Marija.

Prethodno, Liverpul je ostao sa igračem manje u 46. minutu kada je isključen Stiven Džerard posle samo 50 sekundi provedenih u igri.

Uprkos tome, tim Brendana Rodžersa je uspeo da smanji prednost Junajteda pogotkom Danijela Staridža u 69. minutu.

Gosti su mogli i do ubedljivijeg trijumfa, ali je Vejn Runi promašio penal u 93. minutu, odnosno golman Liverpula Simon Minjole mu je odbranio udarac sa bele tačke.

Posle ovog trijumfa, izabranici Luja Van Gala ostali su na četvrtoj poziciji sa 59 bodova, jednim manje od Arsenala i pet više od petoplasiranog Liverpula.