Crveno-bela rapsodija: Petrušev vodio Zvezdu do velike evroligaške pobede

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Monaka rezulatom 92:67 u 19. kolu Evrolige.

Crveno-beli su u 19. kolu na svom terenu savladali Monako rezultatom 92:68 (23:15, 31:21, 18:14, 20:18). Monako trenera Saše Obradovića je ostao na 12 pobeda.

Filip Petrušev je sa 21 poenom predvodio Zvezdu. Luka Mitrović je postigao 15 poena, Nemanja Nedović 11, a Ognjen Dobrić 10 poena.

U gostujućem timu Majk Džejms jebio najefikasnijji sa 26 poena.

Tim Duška Ivanovića je odigrao sjajno prvo poluvreme, najbolje ove sezone. Pravi šoutajm domaćeg tima, pogađali su trojke iz svih pozicija, imali čak 13 asistencija za 20 minuta. Zvezda je sredinom prve četvrtine napravila seriju 11:0 i stekla dvocifrenu prednost koju nije ispuštala do kraja. U finišu poluvremena Zvezda je išla i do 18 poena prednosti.

Monako je pripretio početkom treće četvrtine kada je stigao do 11 poena minusa, ali se Zvezda digla u nastavku i finiširala četvrtinu sa 11:0.

Crveno-beli su rutinski odigrali poslednjih deset minuta i tako rešili ovaj meč u svoju korist.

Zvezda u narednom 20. kolu Evrolige gostuje Žalgirisu, a Monako ide u goste Fenerbahčeu. Pre toga tim Duška Ivanovića u derbiju 15. kola ABA lige u nedelju gostuje Budućnosti u Podgorici.