CRVENO-BELI BEZ REŠENJA ZA FENER: Zvezda poražena u Istanbulu, Datome briljirao

Luiđi Datome

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Istanbulu od Fenerbahčea sa 72:62 u utakmici devetog kola Grupe E TOP 16 faze Evrolige.

Ekipa Dejana Radonjića pretrpela je četvrti poraz, ali i dalje ima odličnu šansu za plasman u četvrtfinale.

Zvezda je u Istanbulu odigrala dva poptuno različita poluvremena. U prvom je u potpunosti nadigrala skupoceni tim Željka Obradovića i posle 20 minuta je bilo 34:25 za goste iz Beograda.

Imali su crveno-beli i +10 početkom treće deonice, ali ipak nisu izdržali. Domaćin je izvršio veliki pritisak agresivnom odbranom i uspeo je da prelomi meč dobivši treću deonicu sa ubedljivih 24:6.

Majk Cirbes imao je 11 poena i 7 skokova, a Simonović i Kinzi ubacili su po 10 poena.

Kod domaćina, daleko najbolji je bio Luiđi Datome sa 27 poena i 5 skokova, a odličan je bio i Bogdan Bogdanović sa 16 poena, 7 skokova i 4 asistencije. Nikola Kalinić je ubacio 3 poena za 4 minuta.

Mnogo značajnija utakmica očekuje Zvezdu naredne nedelje kada će u Areni gostovati Panatinaikos.