Crveno-beli jedini neporaženi na Jadranu, Podgoričani poklekli u Pioniru! Zvezda – Budućnost 83:69

Košarkaši Crvene zvezde Telekom savladali su podgoričku Budućnost sa 83:69 (14:17, 20:23, 20:19, 29:10) u okviru šestog kola ABA lige i na taj načon su ostali jedini neporaženi tim.

Ekipa Dejana Radonjića je u duelu neporaženih timova pobedila podgoričku Budućnost pred 5.000 gledalaca u Pioniru sa 83:69.

Gosti iz Podgorice u većem delu utakmice kontrolisali su igru i rezultat. Imali su u nekoliko navrata i 12 poena prednosti, a Zvezda je meč prelomila furioznom serijom počekom poslednje deonice 17:0 kada je minus od sedam poena pretvorila u dvocifrenu prednost.

Jaka Blažič bio je najbolji sa 18 poena (6-9) i 3 asistencije, Boban Marjanović dodao je 12 uz 17 skokova, a po 11 su ubacili Markus Vilijams (7 asistencija) i Nemanja Dangubić (4 asistencije i 5 skokova). Kod gostiju, Rejnolds je ubacio 18, Šehović 15, a Planinić 10 poena.

Zvezda u narednom kolu gostuje Solnoku.

Najava i tok meča:

Duel u Pioniru biće ujedno i meč jedine dve neporažene ekipe u ABA ligi posle pet kola.

Zvezda u ovaj meč ulazi posle sjajne predstave i pobede nad Valensijom u Evroligi, ali pitanje je koliko će igrači biti fitzički spremni za naporan meč protiv Budućnosti.

Prva četvrtina – 14:17; Smenjivanje ekipa u vođstvu, gosti u prednosti

Trener Zvezde Dejan Radonjić odlučio se za petorku: Vilijams, Lazić, Kalinić, Mitrović i Marjanović, dok se trener Podgoričana Igor Jovović opredelio da počnu: Kuk, Šehović, Popović, Vitkovac, Planinić.

Zvezda je derbi otvorila poenima Mitrovića i Lazića, ali i dobrom odbranom koja je krasi od početka sezone. Gosti iz Podgorice u prvih pet minuta ubacili su samo dva poena, ali ni Zvezda nije bila previše raspoložena – 6:2.

Usledila je trojka uz faul Šehovića (6:6), a Budućnost je i pored usporenog starta brzo uspela da pređe u vođstvo.

Markus Vilijams nije bio previše raspoložen na startu, pa je Budućnost posle 10 minuta imala tri poena viška – 14:17.

Druga četvrtina – 20:23; Tri trojke Rejnoldsa

Nije baš najbolje domaći tim ušao u drugu deonicu, za tri minuta Zvezda je ubacila tek četiri poena. Srećom, Podgoričani takođe nisu bili efektni pa je rezultat u 13. minutu glasio – 18:21.

Tada se kod gostiju razigrao Rejnolds sa dve ubačene trojke, s tim što je kod prvo pogodio i dodatno bacanje – 24:32. Posle koševa Blažiča sa bacanja, Omar Kuk je bio precizan van linije 6,75 za 26:35. Prosto je neverovatno kako je odbrana Beograđana loša na ovoj utakmici. To je iskoristio Rejnolds da ubačenom trećom trojkom u 2. četvrtini dovede svoj tim na ‘plus 12’ – 26:38.

Markus Vilijams je prve poene na ovoj utakmici postigao u poslednjem minutu ove deonice, što je i razlog vođstva Podgoričana. Prvo je pogodio težak šut iz trka, a onda je u poslednjoj sekundi poluvremena u svom stilu ubacio i trojku za 34:40.

Treća četvrtina – 20:19; Blažič digao Pionir na noge, Šehović odličan za tri

Nastavio je Rejnolds da teroriše koš Crvene zvezde. Najpre je bio precizan pod obručem, da bi potom još jednom pogodio van linije za tri poena – 34:45. Bilo je potrebno Beograđanima da neko povuče ekipu, a to je bio Jaka Blažič. Sa njegova četiri poena i jednim Bobija Marjanovića domaćin je prišao na ‘minus 5’ – 40:45.

U samo šezdesetak sekundi Zvezda je dobila dve tehničke. Prvo je kažnjen Lazić zbog dobacivanja sudiji, da bi bio kažnjen i trener Radonjić zbog ulaska u teren. Usledio je ulaz Jake Blažiča, kao i trojka Markusa Vilijamsa za egal u Pioniru – 47:47. Beograđani su posle dužeg vremena prešli u vođstvo kada je neverovatni Jaka pogodio ”iz kornera” za 51:50.

Sa druge strane, Šehović je baš kao i u prvom poluvremenu pogodio trojku uz dodatno bacanje za novu prednost gostiju – 52:56. Nažalost, Šehović je bio precizan još jednom van linije 6,75 i odveo je svoj tim na ‘plus 7’ – 52:59.

Četvrta četvrtina – 29:10; Kakva Zvezda? Strašna Zvezda

Odlično je domaćin započeo poslednju deonicu, Zvezda je napravila brzu seriju od 9:0. Dangubić je pogodio trojku iz kornera, pa je potom zakucao Jaka Blažič. Posle koša Cirbesa usledio je neverovatan alej-ap Jake za Kalinića koji je praktično poleteo i zakucao tako da je ceo Pionir podrhtavao – 63:59.

Ali, nije tu stala Zvezda. Cirbes je pogotkom uz dodatno bacanje razgalio publiku, a ceo Pionir je bio u neviđenoj euforiji posle trojke Nikole Kalinića za 69:59. Tada se razigrao i Stefan Jović: prvo je asistirao Nemcu za zakucavanje, da bi i on bio siguran uz dodatno bacanje – 74:64.

U strelce se upisao i Dženkins, a kada je Dangubić iz mesta zakucao, domaći tim je otišao na rekordnih ‘plus 14’ – 80:66. Do kraja utakmice Beograđani su zadržali prednost i pobedili su sa 83:69.