Crveno-beli snovi sve dalje od realnosti: Barselona nanela Zvezdi četvrti poraz u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u gostima od Barselone sa 92:77 (27:21, 22:17, 21:21, 22:18), u četvrtom kolu Grupe E Top16 faze Evrolige.

Zvezda je tako zabeležila i četvrti poraz u drugoj fazi tog takmičenja, dok Barselona sada ima skor 2/2.

Najefikasniji u srpskom klubu bio je Jaka Blažič sa 13 poena, 12 je dodao Boban Marjanović, 11 Markus Vilijams, a Stefan Jović 10.

Barselonu je predvodio Aleks Abrines sa 15 poena, dok su Ante Tomić i Mario Hezonja postigli po 12.

Obe ekipe su napadački odlično počele utakmicu i rezultat je bio izjednačen sve do samog kraja prve četvrtine, kada je Barselona iskoristila nekoliko izgubljenih lopti Zvezde za osam poena prednosti.

Zvezda je početkom druge deonica iskoristila nekoliko propuštenih napada protivnika i rezultatski se približila, ali je potom Barselona serijom dobrih napada ponovo došla do ubedljive prednosti, koja je iznosila i plus 13.

Crveno-beli u drugom poluvremenu nisu uspeli da se rezultatski približe protivniku, koji je na kraju ubedljivo trijumfovao.

Zvezda će u narednom kolu u četvrtak igrati protiv berlinske Albe u Beogradu.