Crveno-beli ‘tajfun’ u Pioniru: Zvezda zadržala maksimalan učinak, Konstantin ‘pregažen’

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Konstantin sa 104:68 (33:20, 28:8, 24:13, 19:27) u 11. kolu Superlige.

Ovosezonski šampion ABA lige i osvajač Kupa Radivoja Koraća je od samog starta zaigrao silovito i već posle prve četvrtine stekao 13 poena prednosti (33:20), rešetajući koš gostiju iz svih pozicija.

U drugih deset minuta igre Zvezda je pojačala i odbranu, pa je vođstvo ekipe Dejana Radonjića vrtoglavo raslo iz minuta u minut.

Na poluvremenu – 61:28 za Zvezdu, a razlika je već početkom treće deonice prešla i 40 poena u korist Beograđana.

Naravno, do kraja se samo postavljalo putanje kojom razlikom će Zvezda dobiti ovaj meč, a crveno-beli su se zaustavili na ”plus 36”.

Priliku da se oproba u seniorskoj konkurenciji večeras je u ekipi Crvene zvezde dobio i talentovani Aleksandar Aranitović, koji je na terenu proveo deset minuta i upisao jedan poen.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Boban Marjanović, koji je dominirao sa 19 poena i 16 skokova, a pratili su ga Cirbes sa 16 i Tejić sa 13 postignutih poena.

Nešto bolji od ostalih u ekipi Konstantina bio je Gudžić sa 13 postignutih poena.

Zvezda je tako ostala sa maksimalnim učinkom od 11 pobeda na 11 mečeva, a Konstantin sada ima skor od 3 pobede i osam poraza, na pretposlednjem mestu na tabeli.